Słynny 80. Konkurs Szopek Krakowskich ma również lokalny akcent: bierze w nim udział andrychowianin A
Szopkarz z Andrychowa na konkursie szopek krakowskich pod "Adasiem"

Słynny 80. Konkurs Szopek Krakowskich ma również lokalny akcent: bierze w nim udział andrychowianin Andrzej Kosek, który już po raz trzeci wystawił swoją ręcznie wykonaną szopkę w konkursie.

W czwartek (1.12) o godzinie 10:00 w stolicy Małopolski rozpoczął się słynny, już 80. Konkurs Szopek Krakowskich. Pod "Adasiem" na krakowskim rynku wystawiono ponad setkę szopek. Prace nawiązują do wielowiekowej krakowskiej tradycji oraz wydarzeń współczesnych, m.in. wojnie w Ukrainie.

Po godzinie 12:00, gdy wybrzmiał słynny krakowski hejnał, szopki przeniesiono do Muzeum Krakowa, gdzie o godzinie 16:00 rozpoczęło prace jury konkursu. Ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagród za najlepszą szopkę odbędzie się w niedzielę (4.12)  o godzinie 13:00 w Sali Miedzianej w Pałacu Krzysztofory.

Tegoroczny konkurs szopek ma również lokalny akcent. Jak informują Nowiny Andrychowskie, andrychowianin Andrzej Kosek, dzięki wsparciu Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, przyjechał ze swoją szopką, aby po raz 3 wziąć udział w tegorocznej edycji. Ręcznie wykonana szopka pana Andrzeja przygotowywana była przez wiele miesięcy i pięknie się prezentowała wśród licznych prac.

 

Szopki, w tym również andrychowianina, będzie można oglądać od poniedziałku (5.12) do 27 lutego 2023 roku na wystawie pokonkursowej w Pałacu Krzysztofory.

(AS)
(zdjęcia, źródło: Nowiny Andrychowskie)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+7 #1 Basia 2022-12-02 18:22
Gratulacje dla artysty!

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.