„Budapeszt – nie (tylko) znanym szlakiem” – pod takim tytułem odbędzie się kolejny wykład Kal
Budapeszt tematem  wykładu Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

„Budapeszt – nie (tylko) znanym szlakiem” – pod takim tytułem odbędzie się kolejny wykład Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Gościem będzie podróżnik Andrzej Pasławski.

We wtorek (6.12) o godzinie 17:00 Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza do Starego Kina na kolejny wykład Kalwaryjskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Gościem będzie podróżnik Andrzej Pasławski a tematem spotkania „Budapeszt – nie (tylko) znanym szlakiem”.

Kolejne miasto penetrowane przeze mnie przez długie lata. Pamiętam je z czasów dzieciństwa, kiedy rodzice pokazali mi tą metropolię (bo jest to miasto tzw. metropolitalne) i podobnie ja, lata później, pokazałem je moim córkom, które tak samo, jak ja, będąc w tym samym wieku -  brykały w fontannach na Wyspie Św. Małgorzaty.
Pokażę hity Budapesztu, dwa najbardziej symboliczne dworce kolejowe – wschodni i zachodni, Górę Gelerta, mosty łączące Budę i Peszt, Parlament, największą halę targową
– zachęca podróżnik

Ale będą i smaczki nie znane wszystkim – Kolej Zębata, Kolejka Dziecięca, widok na miasto z najwyższego punktu obserwacyjnego, największe w Europie lodowisko oraz miejsce totalnej dekadencji, gdzie opary zioła mieszają się z kolorowym zawrotem głowy, tysiącem gatunków procentowych płynów i oszałamiającego wystroju wnętrz.
Iiii... uczestnicy spotkania spotkają się z Draculą! Tak, tak – pod zamkową górą są kilometry labiryntów – Labiryntów Drakuli! I on tam istotnie był.

A na samym początku dowiemy się, że Budapeszt nazywał się inaczej i dlaczego nazywa się właśnie tak? Na sam koniec odwiedzimy, jak określają Budapesztanie – „najpiękniejszą kawiarnię świata”.

Wstęp wolny.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.