W weekend Kryta Pływalnia "Delfin" w Wadowicach hucznie obchodzić będzie 20-lat działalności. Co prz
W weekend obchody 20-lecia wadowickiej pływalni. Co przygotowano?

W weekend Kryta Pływalnia "Delfin" w Wadowicach hucznie obchodzić będzie 20-lat działalności. Co przygotowano?

W weekend na Krytej Pływalni "Deflin" w Wadowicach odbywać się będą  imprezy sportowe związane z obchodami 20 rocznicy obiektu. Zaplanowano m.in. coroczny Sztafetowy maraton pływacki organizowany przez I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Wadowity,  Integracyjną Gale Pływackę osób niepełnosprawnych Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę” a także XI Puchar Wadowic w Pływaniu Klub PUKS Karol. Nie zabraknie też pokazu Klubu AZS OŚ Poznań w pływaniu artystycznym. Basen w godzinach trwania imprez będzie nieczynny dla użytkowników, organizatorzy zapraszają do kibicowania i oglądania ma trybuny.

Harmonogram obchodów 20-lecia pływalni:

25 listopada (piątek):
W godzinach od 8:00 do 15:00 tor nr 5 będzie zarezerwowany
Sztafetowy Maraton Pływacki (organizator I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Wadowity)

26 listopada (sobota):
W godzinach od 8:00 do 14:00 basen będzie neiczynny
Wadowicka Integracyjna Gala Pływacka (organizator Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę”)

27 listopada (niedziela):
W godzinach od 8:30 do 18:00 basen będzie nieczynny
XI Puchar Wadowic w Pływaniu  (organizator Klub PUKS Karol)  

Godzina 15-15:30
pokaz Klubu AZS OŚ Poznań w pływaniu artystycznym
Po występie nastąpi trening tej grupy, zapraszamy na widownię.

Na wszystkie imprezy wstęp wolny!

 

Przypomnijmy, że budowa Krytej Pływalnie "Deflin" w Wadowicach ruszyła w 2000 roku i trwała prawie dwa lata. Inwestycja kosztowała wtedy gminę 16 milionów złotych. Kubatura obiektu to 21820,90 m3, powierzchnia  użytkowa 4149,30 m2, powierzchnia zabudowy 1828,90 m2. Otwarcie basenu miało miejsce 19 września 2002 roku. Został wybudowany zgodnie z najnowszą technologią na ówczesne czasy. W 2003 roku basen zajął 2 miejsce w Polsce pod względem najlepiej zaprojektowanego i wybudowanego basenu w Polsce, uzyskując nagrodę Ministerstwa Sportu. Basen posiada homologację PZP na odbywanie zawodów krajowych z elektronicznym  pomiarem czasu. Basen posiada nowoczesną technologię uzdatniania wody basenowej oraz system odzysku energii cieplnej. Rocznie basen odwiedza około 200 tysięcy klientów co daje wynik taki, że w przeciągu 20 lat odwiedziło go około 4 milionów osób. od samego początku pływalnia  zatrudnia około 35 osób.

Od samego początku gmina Wadowice realizuje na pływalni program nauki pływania dla II klas dla uczniów w całej gminie. Na tej pływalni odbywały się zawody pływackie Grand Prix Małopolski, Krajowa Spartakiada Osób Niepełnosprawnych, Korespondencyjne Mistrzostwa Polski Młodzieży, Soboty Pływackie oraz inne zawody o zasięgu powiatowym i lokalnym.

Coroczne kontrole jednostek sanitarnych, budowlanych i innych nie wykazały nieprawidłowości w zarządzaniu pływalnią. Jest to efekt dużej troski i zaangażowania pracowników w sprawy zakładu pracy i za to wszystkim pracownikom serdecznie dziękuję. W każdym roku staramy się wprowadzać jakieś ulepszenia w technologii bądź obsłudze klientów – mówi Wiesław Ramos, dyrektor Krytej Pływalni "Delfin" w Wadowicach

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-1 #1 wiesiek 2022-11-24 21:04
Podobno dyrektor ma wystąpić w programie artystycznym pt."Nie żyj w szoku"
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.