Dobra wiadomość dla miłośników saunowania, których nie brakuje w okolicy. Na Krytej Pływalni "Delf
Na wadowickim basenie rozpoczęto budowę małego saunarium

Dobra wiadomość dla miłośników saunowania, których nie brakuje w okolicy. Na Krytej Pływalni "Delfin" w Wadowicach rozpoczęła się budowa małego saunarium. Ma być gotowe w lutym przyszłego roku.

Miłośników saunowania w Wadowicach i okolicy nie brakuje. Tyle, że oferta saunowa, biorąc pod uwagę tzw. poprawne sunowanie, w naszej okolicy jest dosyć mizerna: sauny mamy w Młynie Jacka, w Radocza Park Active & Spa, w Czarnym Groniu a także na krytym basenie w Andrychowie.

Kryta Pływalnia "Deflin" w Wadowicach dysponuje co prawda sauną, ale mizerne, często przepełnione,  raczej nie ma poważania u miłośników tej formy wypoczynku, pieszczotliwie nazywana jest "grzalnią gaci" i raczej jest omijana przez nich szerokim łukiem.

 

To ma się zmienić, przynajmniej jeśli chodzi o infrastrukturę. W pomieszczeniach obok pokoju ratowników ruszyła budowa małego saunarium. Jak poinformował burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, do obecnej sauny dołożone zostaną jeszcze dwie łaźnie - parowa na 5 osób i sucha na 6 osób z osobną częścią wejściową oraz strefą schładzania.
 
Nowy zespół saunowy będzie  kosztował gminę Wadowice ponad 600 tysięcy złotych, z czego ponad 250 tysięcy pozyskano z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Prace powinny zakończyć się w lutym 2023 roku.

Saunowicze mają nadzieję, że przy okazji rozbudowy, dyrekcja basenu wprowadzi tzw. poprawne saunowanie czy seanse na wzór tych, które odbywają się w andrychowskiej krytej pływalni i cieszą się sporym powodzeniem.

(Marcin Guzik)
(zdjęcie: Facebook Bartosz Kaliński, Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+1 #1 Wiceminister sauny 2022-11-08 19:42
Poprawnie wos mogę zamknąć w parzoku
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.