Jako pierwsi są na miejscu, gdy pomoc potrzebna jest w Beskidzie Małym, gdzie przez cały rok odnotowuj
Grupa Beskidzka GOPR. To oni ratują życie i zdrowie w Beskidzie Małym

Jako pierwsi są na miejscu, gdy pomoc potrzebna jest w Beskidzie Małym, gdzie przez cały rok odnotowują poważne wypadki i akcje górskie. Zobaczcie krótki film o Grupie Beskidzkiej GOPR.

Jako pierwsi są na miejscu, gdy pomoc potrzebna jest w Beskidzie Małym, gdzie przez cały rok odnotowują poważne wypadki i akcje górskie. Okres zimowy to również pracowity czas dyżurów na terenie popularnego ośrodka narciarskiego Czarny Groń. Ci sami ludzie są też nieocenionym wsparciem w trakcie działań na terenach innych sekcji operacyjnych.

Grupa Beskidzka GOPR jest największą z 7 Grup Regionalnych GOPR - Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Działa na obszarze 2160 km2 położonym w Beskidzie Śląskim, Beskidzie Żywieckim, Beskidzie Małym oraz Beskidzie Makowskim. Dzieli się na 6 sekcji operacyjnych: Babia Góra, Bielsko-Biała, Cieszyn, Szczyrk, Żywiec i Wadowice.

Na terenie powiatu wadowickiego nad bezpieczeństwem turystów na szlakach Beskidu Małego czuwają Ratownicy Sekcji Operacyjnej Wadowice Grupy Beskidzkiej GOPR.

To niewielka grupa ochotników pełnych pasji i chęci niesienia pomocy  pomimo pracy zawodowej i obowiązków rodzinnych. Działania SO Wadowice głównie polega na pełnieniu dyżurów weekendowych na stacji ratunkowej Radanówka na Groniu Jana Pawła II przez cały rok oraz w sezonie zimowym na stacjach narciarskich. Poza pełnieniem służby górskiej na stacjach ratunkowych ratownicy również dysponowani są do m.in. wypraw poszukiwawczych czy też do wypadków do których dochodzi poza dyżurem lub na terenie działania Grupy Beskidzkiej GOPR.

Zobaczcie krótki film o tym, jak wygląda ich codzienna praca:

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+10 #1 g 2022-11-03 10:18
dziekujemy za Waszą ciężka pracę
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.