Już po raz 22. na andrychowskim cmentarzu odbyła się zbiórka pieniędzy na remont kaplicy Horunterów
Podsumowano 22. kwestę na andrychowskim cmentarzu

Już po raz 22. na andrychowskim cmentarzu odbyła się zbiórka pieniędzy na remont kaplicy Horunterów i Chlebowskich, organizowana przez Towarzystwo Miłośników Andrychowa oraz Hufiec Andrychowskich harcerzy. Wiadomo już, ile zabrano.

Jak co roku w Wszystkich Świętych na andrychowskim cmentarzu odbyła się kwesta na renowację nekropoli. We wtorek (2.11) po raz 22. Towarzystwo Miłośników Andrychowa oraz Hufiec Andrychowskich harcerzy i wolontariusze zorganizowali zbiórkę pieniędzy na cmentarzu.

Wśród kwestujących nie zabrakło burmistrza Tomasza Żaka, posła  Marka Polaka, radnych Czesława Rajdy i Sebastiana Mlaka, sympatycków TMA, harcerzy, prawie 60 licealistek i licealistów, rodzina Żebrackich i Klaczaków, czy członków TMA wraz z prezesem Andrzejem Janusem.

Po wstępnym przeliczeniu datków wrzuconych do 16 puszek kwestarskich udało się uzbierać ponad 21 tysięcy złotych, 21 Euro, 100 koron czeskich oraz ćwierćdolarówkę.

Pieniądze trafią na subkonto KWESTY z przeznaczeniem na remont kaplicy Horunterów i Chlebowskich. Osoby, które nie mogły wrzucić datku do książki kwestarskiej, a  chciałyby wesprzeć  działania TMA, mogą dokonywać wpłat na specjalne SUBKONTO kwesty w Banku Spółdzielczym w Andrychowie Nr konta 15 8110 0000 2001 0000 0680 0002 Towarzystwo Miłośników Andrychowa ul. Krakowska 69, 34-120 Andrychów.

Na andrychowskim cmentarzu odbyła się też, już po raz szósty, kwesta organizowana przez Związek Strzelecki Oddział Kraków im. Pierwszej Kompanii Kadrowej. Pieniądze zbierane są na rzecz Fundacji Niezłomni im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki".

 

 

 

(MG)
(zdjęcia: TMA, MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.