Od sierpnia przy wadowickiej obwodnicy trwa budowa kładki rowerowej na Choczence. Połączy ona trasy ro
Trwa budowa kładki rowerowej na Choczence. Połączy w całość wadowickie trasy rowerowe

Od sierpnia przy wadowickiej obwodnicy trwa budowa kładki rowerowej na Choczence. Połączy ona trasy rowerowe w Wadowicach w jedną całość. To projekt, który od kilku lat powstaje w mieście.

Jak już informowaliśmy, z początkiem sierpnia rozpoczęła się budowa kładki rowerowej na Choczence, przy leżącej w ciągu dróg krajowych nr 28 i 52 ulicy Piłsudskiego. Prace są już mocno zaawansowane i widać już dojazd do przeprawy, umocnienia jak i jej szkielet.

 

 

W ciągu ostatnich miesięcy przy wadowickiej obwodnicy powstaje kilkaset metrów nowej ścieżki od skrzyżowania z ulicą Nadbrzeżną, która połączy się z oddaną w tamtym roku trasą biegnącą pomiędzy rondami generałów Andersa i Czumy. Nie zabraknie też chodnika dla pieszych, którego od początku powstania trasy tutaj brakowało.

Trwa też przebudowa skrzyżowania z przejściem dla pieszych na ulicy Legionów:

 

Po zakończeniu tych prac jak i wybudowaniu kładki połączone w całość zostaną trasy rowerowe w Wadowicach.

 

Wszystko to to część projektu zaplanowanego jeszcze za czasów burmistrza Mateusza Klinowskiego, który drogą rowerową o długości blisko 5 kilometrów połączyć ma leżącą w ciągu dróg krajowych nr 28 i 52 wadowicką obwodnicę od strony Choczni (ulica Graniczna) przez ulicę Legionów, przy Wale, Lwowską, Putka aż po Zegadłowicza i ulicę Polną w ramach stworzenia zintegrowanego transportu miejskiego. Projekt wykonywany w formie "zaprojektuj i wybuduj" jest wart ponad 16 milionów złotych, z czego większość to dotacja unijna.

Projekt wykonywany jest odcinkami, w miejscach, gdzie gmina przygotowała projekty i pozwolenia. Dotychczas miasto wykonało fragment ciągu pieszo-rowerowego przy wadowickiej obwodnicy (między rondami Andresa i Czumy), Lwowskiej, fragmencie ulicy Legionów, fragmencie ulicy Putka, a także parkingi przy ulicy Sienkiewicza oraz przy dworcu kolejowym. Powstał też nowy odcinek za Maspeksem, który docelowo będzie częścią Velo Skawa, razem z istniejącym już i kilka miesięcy temu wyasfaltowanym odcinkiem ścieżki między wadowickim stadionem Skawy a mostem na Ponikiewce.

 

Wadowiccy rowerzyści mogą mieć powody do zadowolenia, bo w końcu zaczyna to sensownie wyglądać.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+2 #1 ale bezsens 2022-10-20 14:20
Ale bezsens kalus blokował inwestycje i teraz dodatkowo próbuje ja nieudolnie realizować po poprzedniku
Gdzie tu logika ?
Hasło precz z ciulem idealnie pasuje do tego pacana !!!!!
Cytować
+1 #2 Fan 2022-10-20 14:25
Obok tam stoi nie używany most przy torach wystarczyło ten peniesc i po kosztach by bylo.
Cytować
0 #3 Endriu 2022-10-20 14:44
Fakt jest faktem.Zgadza się.Prosze popatrzeć jakie wysokie .Dziecko a nawet starszy może zaliczyć glebe.Trzeba je przyciacsą krawężniki przy zjazdach
Cytować
+8 #4 j23 2022-10-20 16:06
6,6 km ścieżki za 16 mln to wychodzi 2,42mln za kilometr to chyba najdroższa ścieżka w Polsce ba nawet chyba w Europie.Poza tym ścieżka przy obwodnicy naprawdę wielka atrakcja.
Cytować
+4 #5 wały kalusia 2022-10-20 16:39
Cytat:
6,6 km ścieżki za 16 mln to wychodzi 2,42mln za kilometr to chyba najdroższa ścieżka w Polsce ba nawet chyba w Europie.Poza tym ścieżka przy obwodnicy naprawdę wielka atrakcja.
Już na wstępie było o tym mówinie kilka lat temu w komentarzach że to jeden wielki wałek i oszustwo
Zresztą jak wszystko co robi kalinski !!
Oby reszta ludzi też to zobaczyła i też nagłośniła !!!
A zakładki wały kalusia dalej brak . A hancking i płaski trolling dalej aktywny ..
Bardzo źle się dzieje !!!!
Cytować
+6 #6 mieszkaniec 2022-10-20 19:31
a przy ostatniej powodzi Choczenka tam przerwała wał, bo nie mieściła się pod mostem drogowym i zalał osiedle XXlecia i dworzec PKS
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.