Czy podziurawiona jak ser szwajcarski ulica Podstawie łącząca Tomice z Wadowicami, jedna z ulubionych
Rowerzyści doczekają się remontu ulicy Podstawie?

Czy podziurawiona jak ser szwajcarski ulica Podstawie łącząca Tomice z Wadowicami, jedna z ulubionych tras rowerzystów, doczeka się remontu? Wygląda na to, że tak.

Ulica Podstawie to jedna z bardzie uczęszczanych przez rowerzystów z Wadowic i okolic tras. Nic dziwnego, bo łączy papieskie miasto z Tomicami, a łącznik nie jest aż tak uczęszczany jak droga krajowa nr 28, więc miłośnicy dwóch kółek, którzy jadą np. do Woźnik czy Zatora bardzo często z niej korzystają. Nie w kij dmuchał są też po prostu piękne okoliczności przyrody: sporo zieleni, pola m.in. kukurydzy jak i koryto Skawy w pobliżu.

Jest jednak problem. O ile odcinek w Wadowicach jest w niezłym stanie, gorzej z odcinkiem "tomickim" od granicy gminy Wadowice do skrzyżowania z ulicą Łęg. Kilkaset metrów asfaltu jest dziurawe jak ser szwajcarski i jazda rowerem nie należy tędy do najprzyjemniejszych doznań.  Samochodem również...

 

Wiele osób zastanawia się, czy w końcu doczekamy się porządnego remontu tego odcinka, bo w ostatnich latach łatane były jedynie pojedyncze większe dziury. Jest spora szansa.

Odcinek ma nieuregulowany stan prawny, przebiega po części po terenach prywatnych, stąd czekamy na rozpatrzenie wniosku w sądzie o przejęcie tych terenów – mówi nam wójt gminy Tomice Witold Grabowski.

Jak informuje nas włodarz, właściciele nie robią problemu i również im zależy na porządnym dojeździe do posesji. W pobliżu znajduje się też spory zakład przetwórstwa ryb i dobry dojazd też by im się przydał.

Jeśli więc gmina Tomice przejmie ten teren, będzie się starać o środki na remont nawierzchni na ulicy Podstawie. Jak wszystko pójdzie dobrze, stanie się to jeszcze w przyszłym roku.

 

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-18 #1 Ja 2022-10-19 21:16
A kiedy kurła drogi wyremontują i zrobią jakąkolwiek obwodnicę papieżowic zamiast wchodzić w dupę pedalarzom i budować bezsensowne ścieżki rowerowe ?
Cytować
+6 #2 Yanek 2022-10-20 06:32
Cytuję Ja:
A kiedy kurła drogi wyremontują i zrobią jakąkolwiek obwodnicę papieżowic zamiast wchodzić w dupę pedalarzom i budować bezsensowne ścieżki rowerowe ?


Moglbym minusowac ale niestety masz troche racji, sam jezdze sporo i rowerem i samochodem, ścieżek jest troche nabudowanych, przejazd po takiej drodze jak podstawie nie należy dla mnie do zadnych problemów, a zrobienie asfaltu nasili tylko ruch samochodowy, sa inne rzeczy do zrobienia
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.