Wadowice od kilku lat rozbudowują trasy rowerowe. Stąd miasto postanowiło ułatwić sprawę posiadaczo
Wadowice utworzyły mapę rowerowych tras i rowerowej infrastruktury

Wadowice od kilku lat rozbudowują trasy rowerowe. Stąd miasto postanowiło ułatwić sprawę posiadaczom dwóch kółek i posegregowało je na jednej wspólnej mapie, na której zwarto istniejącą i przyszłą infrastrukturę w okolicy.

Jak już informowaliśmy wielokrotnie, od kilku lat miast realizuje kolejne etapy projektu  zaplanowanego jeszcze za czasów burmistrza Mateusza Klinowskiego, który drogą rowerową o długości blisko 5 kilometrów połączyć ma leżącą w ciągu dróg krajowych nr 28 i 52 wadowicką obwodnicę od strony Choczni (ulica Graniczna) przez ulicę Legionów, przy Wale, Lwowską, Putka aż po Zegadłowicza i ulicę Polną w ramach stworzenia zintegrowanego transportu miejskiego. Projekt wykonywany w formie "zaprojektuj i wybuduj" jest wart ponad 16 milionów złotych, z czego większość to dotacja unijna.

Inwestycja wykonywany jest odcinkami, w miejscach, gdzie gmina przygotowała projekty i pozwolenia. Dotychczas miasto wykonało fragment ciągu pieszo-rowerowego przy wadowickiej obwodnicy (między rondami Andresa i Czumy), Lwowskiej, fragmencie ulicy Legionów, fragmencie ulicy Putka, a także parkingi przy ulicy Sienkiewicza oraz przy dworcu kolejowym. Obecnie powstaje też nowy odcinek za Maspeksem, który docelowo będzie częścią Velo Skawa, razem z istniejącym już i kilka miesięcy temu wyasfaltowanym odcinkiem ścieżki między wadowickim stadionem Skawy a mostem na Ponikiewce. Trwa też budowa mostku na Choczence, kolejnego elementu trasy przy wadowickiej obwodnicy.

Jak poinformował w środę (14.09) burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, który z powodzeniem realizuje projekty rowerowe swojego poprzednika, gmina postanowiła ułatwić życie posiadaczom rowerów i posegregować rowerową infrastrukturę zarówno już istniejącą jak i planowaną na jednej wspólnej mapie.

Trasy oraz około-rowerową infrastrukturę podzielono na kategorie i do każdej dołożono opis ze stanem realizacji plus kilka zdjęć:

🟢Zielony – trasy oddane do użytku 🔚
🟡Żółty – trasy w trakcie budowy🚧
🟠Pomarańczowy – trasy w trakcie projektowania🔜
🔴Czerwony – planowane trasy🔜
🔵Niebieski – infrastruktura rowerowa - stacje serwisowe🔧, przystankowe🅿 oraz projektowane obiekty rowerowe🚵‍♂
 

Mapę można zobaczyć TUTAJ

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+15 #1 łopata 2022-09-14 15:07
A kiedy dorobicie 15 metrów ścieżki obok Kopernika 10b?
Wieśniaki znowu nie chcą podarować jednego metra? Może znowu szlabany postawią? :-x
+1 #2 oceniamy 2022-09-14 15:53
Cytat:
A kiedy dorobicie 15 metrów ścieżki obok Kopernika 10b?
Wieśniaki znowu nie chcą podarować jednego metra? Może znowu szlabany postawią? :-x
Mów po imieniu że chodzi o łączan a dokładniej o ciula z łaczan :D
To jest ta jakość z łaczan
+4 #3 żart w artykule 2022-09-14 17:03
Cytat:
burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, który z powodzeniem realizuje projekty rowerowe swojego poprzednika,
Jakim powodzeniem jak odwalania maniane żeby się nachapać i wała zrobić
NIe na ani jednej rzeczy dobrze zrobionej przez kalusia
jak by była zakładka to by były linki z tych cudowynch wałów łacznie na młynskiej lwowskiej i w sumie wszędzie
A na zdj z głownej to oznakowanie na drodze już pewnie zeszło bo było plakatówka robione żenada
+9 #4 hanba 2022-09-14 19:55
Filipek Kaczyński bije brawo na stojąco staremu Kaczorowi po skandalicznym wystąpieniu na mównicy sejmowej. I to tuz po wystapieniu Barbary Nowackiej. Hańba !
+3 #5 Kolarz 2022-09-14 23:14
W ciul tych zielonych linii. Wstyd...
0 #6 Jaro 2022-09-27 09:38
Za poprzedniego burmistrza rowerowe Wadowice się rozkręcały Ten to buduje ścieżki bez żadnego planu byle by były Polecam ścieżkami rowerowymi przejechać z dziećmi przez Wadowice cud będzie przejechać bez uszczerbku na zdrowiu
-5 #7 Ścieżki 2022-09-27 17:35
Cytuję Jaro:
Za poprzedniego burmistrza rowerowe Wadowice się rozkręcały Ten to buduje ścieżki bez żadnego planu byle by były Polecam ścieżkami rowerowymi przejechać z dziećmi przez Wadowice cud będzie przejechać bez uszczerbku na zdrowiu

"Rowerowe Wadowice się rozkręcały"-bra wo "pedalarze" jedzcie na spotkanie ze swoim guru do przepłaconego parku na którym ćpun zarobił "bańkę" i zróbcie mu dobrze może się wam odwdzięczy w przyszłej kadencji.(za 100 lat)
+3 #8 Jaro 2022-09-29 14:34
Ciekawe Ściezka w jaki sposób dziękujesz Kalińskiemu jak masz taką wybujałą fantazję

Nie masz uprawnień do komentowania tego artykułu.