Hufiec ZHP w Andrychowie zaprasza na Dzień harcerski w Parku Miejskim w Andrychowie. Będzie można na n
Dzień harcerski w andrychowski Parku Miejskim

Hufiec ZHP w Andrychowie zaprasza na Dzień harcerski w Parku Miejskim w Andrychowie. Będzie można na nim spotkać dawnych mieszkańców pałacu Bobrowskich, odkryć jego tajemnice a także otaczającego go parku. Wstęp bezpłatny!

Czy wiesz, ile stawów mieściło się na terenie Pałacu Bobrowskich? Czy chcesz dowiedzieć się, jaką rolę w andrychowskiej historii pełnił kot? Czy chciałbyś przenieść się do świata, w którym spotkasz najprawdziwszego hrabię? Wszystkiego tego i więcej dowiesz się w niedzielę (12.06) w godzinach od 12:00 do 17:00 podczas Dnia harcerskiego w Parku Miejskim w Andrychowie.

Dookoła Pałacu Bobrowskich ustawione będą cztery namioty, w którym odwiedzający spotkają dawnych mieszkańców zamku/pałacu. Dowiedzą się,  kim byli, odkryją tajemnice budowli i otaczającego go parku w stylu angielskim. Zapoznają się z andrychowskimi legendami dotyczącymi jednego z dwóch najważniejszych zabytkowych obiektów miasta.

W każdym namiocie będą czekać  zadanie do wykonania, za które otrzyma się pieczątkę na Karcie Imprezy. Dwie będą uprawniały do skorzystania z przygotowanych przez Hufiec ZHP Andrychów atrakcji rekreacyjno-sportowych. Na koniec organizatorzy zapraszają do wpisania się do pamiątkowej księgi tej imprezy.

Nasza księga powstała na wzór ocalałej Księgi Gości, będącej w rękach rodziny Bobrowskich. Uwiecznimy dla potomnych, że odkryłeś tajemnice andrychowskiego Zamku/Pałacu… i już będziesz wiedział dlaczego raz mówimy na ten budynek Zamek, a innym razem nazywamy go Pałacem! – informują harcerze z Hufca ZHP Andrychów.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Piotr1 2022-06-08 07:47
Czy w Andrychowie działa może Nieprzetarty Szlak ZHP?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.