Znamy już dokładny termin otwarcia tegorocznego sezonu odkrytego basenu w Andrychowie. Dobra wiadomoś
Znamy datę otwarcia sezonu odkrytego basenu w Andrychowie. Ceny biletów jak w ubiegłym roku

Znamy już dokładny termin otwarcia tegorocznego sezonu odkrytego basenu w Andrychowie. Dobra wiadomość jest taka, że mimo inflacji, drożyzny i "rządowych ładów",  cennik pozostaje bez zmian w stosunku do tego z zeszłego roku.

Znamy już dokładny termin otwarcia tegorocznego sezonu odkrytego basenu w Andrychowie.  Jeśli na przeszkodzie nie stanie kapryśna w ostatnim czasie aura, otwarcie odbędzie się w sobotę 11 czerwca o godzinie 9:00.

Co powinno ucieszyć użytkowników, mimo inflacji, drożyzny i "rządowych ładów",  cennik pozostaje bez zmian w stosunku do tego z zeszłego roku.

 

Andrychowski basen otwarty został oddany do użytku 29 czerwca 1935 roku. Z tej okazji zorganizowano zawody pływackie, na które zjechali uczestnicy i widownia z całej południowej Polski. Obiekt szczycił się wymiarami olimpijskimi. Urządzono go według najnowszych pomysłów i planów konstrukcyjnych. Łączył on w sobie basen pływacki oraz kąpielisko z przepiękną plażą, do której wykonania sprowadzono 2 tony piasku pociągiem znad Bałtyku! Basen posiadał krytą trybunę z szatniami, kawiarenkę, pięknie urządzone deptaki i specjalnie wybudowany wodotrysk, a nawet salę dancingową. W latach sześćdziesiątych XX wieku za wyczyn traktowano skoki z dachu trybuny do wody!

W latach siedemdziesiątych XX-wieku basen zyskał nowy wygląd. Z ogromnego kąpieliska stworzono dwa odrębne baseny: duży i średni oraz brodzik z wodotryskami dla dzieci. Ponowne otwarcie obiektu nastąpiło 11 czerwca 1972 roku. Niestety okazało się, że tzw. „duży basen” nie spełnia warunków, by przeprowadzać na nim konkursy pływackie - jest o kilka centymetrów za mały.

Po roku 2000 kąpielisko administrowane było przez Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Z roku na rok obiekt niestety niszczał, wymagając pracochłonnych i kosztownych remontów.

W 2005 roku Rada Miejska w Andrychowie zaakceptowała pomysł wybudowania w Andrychowie nowego basenu. W budżecie na 2006 rok zarezerwowano część środków przeznaczonych na budowę basenu. W styczniu 2006 roku został ogłoszony przetarg na wykonanie projektu. Po rozstrzygnięciu przetargu projekt Zespołu Basenów Otwartych w Andrychowie przygotowany został przez architektów Alinę i Jerzego Hnat ze spółki TRANS-GAZ z Sanoka.

W sierpniu 2008 roku inwestor, czyli Zakład Gospodarki Komunalnej spółka z o.o. ogłosił przetarg na było wykonanie robót budowlano - montażowych. Wygrało go Przedsiębiorstwo Budowlane "ZUR" Sp. z o.o z Gliwic, które przystąpiło do budowy nowego basenu kąpielowego w Andrychowie. Został on otwarty w 2009 roku.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.