Tropiciele Tajemnic Dżungli” to hasło tegorocznego wiosennego biwaku zuchowego zorganizowanego przez
Zuchy na tropie tajemnic dżungli

Tropiciele Tajemnic Dżungli” to hasło tegorocznego wiosennego biwaku zuchowego zorganizowanego przez Namiestnictwo Zuchowe Hufca Ziemi Wadowickiej ZHP w miniony weekend w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Palczy. Warto było podążyć tropem Mowgliego, głównego bohatera powieści Rudyarda Kiplinga „Księga dżungli” oraz jego przyjaciół i spotkać się na długo wyczekiwanym biwaku po ponad dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa.

Dżungla to miejsce tajemnicze i nieznane, zamieszkane przez dzikie zwierzęta, które potrafią być przyjazne, ale i niebezpieczne. Bohater opowieści Kiplinga, Mowgli, rozumie las i jego mieszkańców, zna ich zwyczaje, potrzeby, potrafi bezpiecznie poruszać się między lianami, drzewami. Wprowadzając uczestników biwaku w trudny, ale jakże pasjonujący świat dżungli, Mowgli, Akela i Matka Ziemia chcieli sprawić, aby zuchy przeżyły leśną przygodę i stały się tropicielami tajemnic dżungli.

Realizacja programu biwaku i hasła przewodniego: „Tropiciele tajemnic dżungli” miała służyć: wypoczynkowi dzieci w sposób czynny i ciekawy, zabawie w teatr będącej wielopłaszczyznową sceną rozwoju intelektualnego i emocjonalnego dzieci, zachęcaniu do podejmowania i realizowania własnych pomysłów w sytuacjach otwartych i niepewnych, kształtowaniu umiejętności empatycznego współdziałania w grupie, wzbogacaniu wiedzy o środowisku, w którym żyjemy oraz rozwijaniu zainteresowań problematyką ekologiczną.

Reprezentanci tej najmłodszej grupy wiekowej ZHP (czyli uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej) bawili się, pląsali, ale także nabywali nowe umiejętności pod czujnym okiem swoich opiekunów-instruktorów.

Ten  ciekawy temat jakim jest tajemnicza dżungla sprawił, że zuchy nie tylko  uczyły się skradać i być niezauważonym, ale także szacunku i zrozumienia dla każdego człowieka, znalazły się w zakodowanej dżungli oraz poznały tajniki muzyki tego pięknego miejsca. Najważniejsze jednak dla zuchów był fakt iż zdobyły sprawność Mowgliego związaną z wiadomościami z Księgi Dżungli.

W  zuchowej dżungli Mowgli stał się dorosłym chłopcem, Akela wspaniałym doświadczonym wilkiem, a wszystkie tajniki naszej zabawy objaśniała Matka Ziemia. Pełno emocji, dużo humoru, odrobinka grozy i przede wszystkim klimat wspaniałej przygody to główne składniki, które były na pierwszym planie biwaku  gwarantując dzieciom wspaniałą zabawę. Przez cały czas trwania biwaku zuchom towarzyszyła radość, dobry humor i emocje związane z przygodami w dżungli.

(pwd. Mirosława Zaręba)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.