W remizie OSP Izdebnik znów odbędą się charytatywne akcje pomocy bliźnim.
W Izdebniku akcja krwiodawstwa i charytatywna pomoc

W remizie OSP Izdebnik znów odbędą się charytatywne akcje pomocy bliźnim.

W niedzielę (8.05) w godzinach od 9:00 do 13:00 w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Izdebniku odbędzie się kolejna akcja krwiodawstwa, podczas której OSP Izdebnik i niedawno utworzony klub PCK „Strażacki Dar” organizują również akcje towarzyszące. To pobór krwi przeprowadzony przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa- oddział Wadowice, zbiórka zabawek dla pacjentów szpitala w Prokocimiu a także rejestracja potencjalnych dawców szpiku i komórek macierzystych dla Kingi Kajfasz z Witanowic

Podczas akcji, będzie również otwarty garaż izdebnickich strażaków, gdzie będzie możliwość przyniesienia darów dla obywateli Ukrainy. Od początku wojny na Ukrainie OSP Izdebnik angażuje się mocno w pomoc naszym wschodnim sąsiadom. Zbiórka darów odbywała się przy współpracy z Szkołą Podstawową w Izdebniku i Kościoła Parafialnego w Izdebniku.  Strażacy wydawali na miejscu kilkadziesiąt paczek z darami od mieszkańców Izdebnika i okolic dla obywateli Ukrainy zamieszkujących tymczasowo domy w Izdebniku. OSP Izdebnik przyczynił się też do kilku transportów bezpośrednio na Ukrainę (Lwów, Kijów, obwód Iwano-Frankwisk, Mariupol). Teraz chce pomóc w transporcie darów do obwodu Odeskiego.

Dary można przynosić w niedzielę (8.05) do garażu strażaków OSP Izdebnik w godzinach od 9:00 do 13:00 oraz w najbliższą środę (11.05) w  godzinach od 16:00 do 19:00.

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w akcje! – zachęcają strażacy z OSP Izdebnik.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 lump 2022-05-07 12:18
a ja chcę od tej pani krew dobra akcja popieram
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.