W Wadowickim Centrum Kultury odbędzie się dwudniowy ogólnopolski turniej w scrabble. Niestety błyskaw
Na turniej już nie ma miejsc ale na osłodę są warsztaty w scrabble

W Wadowickim Centrum Kultury odbędzie się dwudniowy ogólnopolski turniej w scrabble. Niestety błyskawicznie zamknięto listę, jednak organizatorzy na osłodę zapraszają na warsztaty w tą arcyciekawą grę, które odbędą się zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Już 22 i 23 stycznia w Wadowickim Centrum Kultury odbędzie się ogólnopolski turniej scrabblowy. Pięćdziesiąt osób z całego kraju zjedzie do Wadowic, by stoczyć 12 rund słownych potyczek. Na liście zapisanych są osoby z przeróżnych zakątków kraju, najwięcej ze Śląska i Małopolski, ale także z Poznania, Gorzowa, Warszawy i okolic. Rekordzistą jest uczestnik, który zdecydował się przyjechać na wadowicki turniej aż z nadbałtyckiego Przeźmierowa!

Mimo, że na turniej już raczej ciężko się będzie załapać, bo lista jest zamknięta i stworzyła się nawet lista rezerwowa - organizatorki Natalia Ogierman i Marta Majewska wraz z WCK serdecznie zapraszają na warsztaty scrabblowe w dniu 19 stycznia o godzinie 15:30.

Warsztaty są skierowane zarówno do dzieci w wieku od 10 lat, jak i dla dorosłych, którzy są ciekawi zasad tej jednej z najsłynniejszych gier planszowych na świecie.

Kto wie, może po udziale w warsztatach będziecie gotowi na udział w turnieju za rok? Zwykle za najlepszy debiut wręczana jest nagroda specjalna i puchar!

Czym są scrabble i jak wygląda turniej? Ta wynaleziona w 1938 roku gra polega na układaniu słów ze wcześniej wylosowanych 7 liter. Wyrazy mogą być kładzione na planszy w dowolnym przypadku, liczbie, nie można układać nazw własnych. Gra toczy się do momentu wyciągnięcia z woreczka wszystkich 100 liter. Podczas kolejnych ruchów na planszy tworzy się charakterystyczna krzyżówka. W warunkach domowych można współgraczy przekonać do istnienia naprawdę wielu słów. Natomiast w grach turniejowych poprawność układanych przez przeciwnika wyrazów pomoże zweryfikować specjalnie do tego celu stworzony słownik elektroniczny, tzw. OSPS (Oficjalny Słownik Polskiego Scrabblisty). Czas na partię dla każdego z graczy to 20 minut. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwa sędzia. Najbardziej aktywni scrabbliści na turniejach spotykają się nawet kilka razy w miesiącu.(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.