Niepełnosprawny 20-letni Szymon z Podhala ma nietypowe hobby: kolekcjonuje zdjęcia polityków i inne pa
Ma zdjęcie z prezydentem Dudą, teraz do kolekcji dołączył wójta Spytkowic

Niepełnosprawny 20-letni Szymon z Podhala ma nietypowe hobby: kolekcjonuje zdjęcia polityków i inne pamiątki z nimi związane. W swojej kolekcji ma m.in. selfie z prezydentem Andrzejem Dudą czy była premier Beatą Szydło. Niedawno dołączyła do niej fotka z wójtem gminy Spytkowice Mariuszem Krystianem.

20-letni Szymon Wasielak z Gronkowa pod Nowym Targiem na Podhalu jest osobą niepełnosprawną:  cierpi na rzadką chorobę genetyczną Nicolaidesa-Bareitsera. Nie staje ona jednak na drodze do realizacji marzeń:  to podróże po całej Polsce i spotkania z politykami oraz samorządowcami. Pamiątką po nich są wspólne zdjęcia, wpisy do księgi pamiątkowej czy inne pamiątki z tym związane.

W swojej kolekcji ma już m.in. zdjęcie z prezydentem Andrzejem Dudą, czy czy była premier Beatą Szydło. Kilka dni temu odwiedził nasz powiat i gminę Spytkowice, gdzie spotkał się z wójtem Mariuszem Krystianem. Jak mówi włodarz, było to okazją do zrobienia wspólnych zdjęć, rozmowy, wręczenia książek czy przekazania sobie dobrych słów.

W pasji Szymona wspiera jego tata Kazimierz.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.