6-letnia Martynka Stawowy z  Barwałdu Górnego (gmina Kalwaria Zebrzydowska) zdobyła tytuł wicemistrz
Sześciolatka z Barwałdu wicemistrzynią świata w tańcu!

6-letnia Martynka Stawowy z  Barwałdu Górnego (gmina Kalwaria Zebrzydowska) zdobyła tytuł wicemistrza świata w tańcu podczas zawodów IDO Jazz Mini Kids w Warszawie.

W sobotę (11.12) podczas zawodów IDO Jazz Mini Kids – Pierwszych Mistrzostwa Świata w Warszawie, Martyna Stawowy zdobyła wicemistrzostwo świata.

 

Martynka to 6-letnia mieszkanka Barwałdu Górnego (gmina Kalwaria Zebrzydowska), która jest siostrą Mateusza Stawowego, utalentowanego młodego tancerza, o którym nieraz już pisaliśmy na portalu. Swoją przygodę z tańcem zaczęła w kwietniu tego roku.

Trenerem prowadzącym dziewczynki jest Natalka Gap, trzykrotna zdobywczyni pucharu świata w stylach tańca Modern i Jazz, mistrzyni świata w stylu Jazz IDO. To właśnie ona sprawiła, ze Martynka pokochała taniec.

Martynka ma zaledwie 6 lat. Pomimo tak młodego wieku, jest bardzo ambitna oraz pracowita. Tak mocno pokochała taniec, że z zajęć ciężko wyciągnąć ją do domu – mówi Marta Stawowy, mama Martyny i Mateusza.

(AS)
(zdjęcia: Marta Stawowy)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+3 #1 Widze 2021-12-15 23:19
Gratulacje !!!
Cytować
0 #2 yanek 2022-01-13 14:45
mam nadzieje że "jest bardzo ambitna oraz pracowita. Tak mocno pokochała taniec, że z zajęć ciężko wyciągnąć ją do domu..."

a nie jak to często bywa jest to chora ambicja rodziców, bo drugiego dzieciństwa już dziecko nie będzie miało
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.