PTTK naprawiło zniszczone znaki m.in. na szlakach prowadzących na Leskowiec. Jak się okazuje, niektór
Drogowskazy na Leskowcu naprawione. Turyści kradną je na pamiatkę?

PTTK naprawiło zniszczone znaki m.in. na szlakach prowadzących na Leskowiec. Jak się okazuje, niektórzy "turyści" niszczą je, kradnąc... na pamiątkę.

Kilka tygodni temu  Nowiny Andrychowskie informowały o wandalach, którzy rozraawiają się z drogowskazami  w Beskidach, m.in. w paśmie Leskowca. Na szczycie tej góry powalili na ziemię cały słupek. To spory problem, bo sytuacja ciągle się powtarza.

Działacze Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego z Oddziału Ziemia Wadowickia oraz andrychowskiego koła „Chałupa” naprawili znaki. Sprawa jest trudna, bo nie dysponują oni zbyt dużym budżetem i takie akcje dodatkowo go nadwyrężają.

Jak ustalili dziennikarze Nowin Andrychowskich, okazuje się, że część "turystów" niszczy znaki kradnąc drogowskazy z oznaczeniem szlaków, by potem...  w domu na ścianie potwierdzić zdobycie szczytu albo pobyt w ciekawym miejscu...

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+10 #1 Gg 2021-11-12 19:55
Tak samo niszcza źródełko mroźne. Katastrofa.
Cytować
0 #2 Greg 2021-11-15 20:25
Co trzeba mieć w głowie żeby mieć takie głupie pomysły? Żenada
Cytować
0 #3 Wadowice 2021-11-24 00:58
Ale, że jak potwierdzić? Nie mają komórek i nie umieją zrobić ''selfiaka"?

A teraz na serio - tak trudno założyć kamery i dowalić mandat za niszczenie wspólnego mienia?
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.