Od kilku tygodni trwają prace budowlane przy chodniku wzdłuż ulicy Putka w Wadowicach. Powstaje tutaj
Trasa rowerowa przy ulicy Putka już wyasfaltowana

Od kilku tygodni trwają prace budowlane przy chodniku wzdłuż ulicy Putka w Wadowicach. Powstaje tutaj ścieżka rowerowa, a dokładnie ciąg pieszo-rowerowy. Położono już na nim asfalt. Docelowo trakt będzie się łączył w jedną całość z dotychczas wybudowanymi trasami w mieście.

Od jakiegoś czasu wzdłuż ulicy Putka w Wadowicach, od centrum handlowego po blok 10A trwają prace budowlane:  powstaje tutaj ścieżka rowerowa a konkretnie ciąg pieszo-rowerowy. Prace idą pełna parą, właśnie położono na trakcie asfalt i można już w sumie z niego korzystać. Równocześnie kładziona jest kostka.

To kolejny etap sporego projektu zaplanowanego jeszcze za czasów burmistrza Mateusza Klinowskiego, który drogą rowerową o długości blisko 5 kilometrów połączyć ma leżącą w ciągu dróg krajowych nr 28 i 52 wadowicką obwodnicę od strony Choczni (ulica Graniczna) przez ulicę Legionów, przy Wale, Lwowską, Putka aż po Zegadłowicza i ulicę Polną w ramach stworzenia zintegrowanego transportu miejskiego. Projekt wykonywany w formie "zaprojektuj i wybuduj" jest wart ponad 16 milionów złotych, z czego większość to dotacja unijna.

Dotychczas miasto wykonało fragment ciągu pieszo-rowerowego przy ulicy Piłsudskiego (wadowickiej obwodnicy), Lwowskiej, a także parkingi przy ulicy Sienkiewicza oraz przy dworcu kolejowym.

Tak po zakończeniu wszystkich ma prezentować się układ wadowickich dróg rowerowych:

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+4 #1 Redaktorze 2021-10-27 10:57
Niech Pan przejdzie sie wyżej i zobaczy jak wygląda ta scieżka dadzą 200 m asfaltu a reszte scieżki deszcz zmył taka jakość z łączan,..
Cytować
+3 #2 naokoło maspexu XD 2021-10-27 12:12
Jak ktoś myśli, że rowerzyści będą jeździć naokoło maspexu, zamiast prosto - od Skarbówki do BP, to ma kisiel zamiast mózgu.
Cytować
-3 #3 Wow 2021-10-27 14:42
Kolejna zrealizowana inwestycja
Cytować
0 #4 wow 2021-10-29 15:04
Cytat:
Kolejna zrealizowana inwestycja
Wow brak jakiekolwiek inwestycji ciula z łączan
I kolejny opłacany ułomny troll który stara sie chwalić kupe bo lubi ją jeść
Cytować
Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.