Grupa nieformalna "Ficedula" z Wadowic zaprasza dużych i małych na bezpłatne warsztaty przyrodnicze za
Bezpłatne wyprawy z przyrodnikami na Jaroszowicką Górę. To świetna okazja aby poznać naturę

Grupa nieformalna "Ficedula" z Wadowic zaprasza dużych i małych na bezpłatne warsztaty przyrodnicze zarówno dzienne jak i nocne na Jaroszowickiej Górze. To doskonała okazja do porozmawiania z przyrodnikami o otaczającej nas przyrodzie.

To spora gratka dla chcących poznać nieco otaczającą nas przyrodę. Grupa nieformalna "Ficedula" z Wadowic zaprasza dużych i małych na bezpłatne warsztaty przyrodnicze na Jaroszowickiej Górze. Warsztaty przeznaczone są zarówno dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Poprowadzi je małżeństwo przyrodników Zuzanna i Jakub Wykowie, którzy postarają się oswoić las poza szlakami.

Podczas kilkugodzinnego spaceru nauczymy się rozpoznawać rodzime gatunki drzew, poznamy rolę martwego drewna, poszukamy tropów i śladów obecności dzikich zwierząt, a nocą wytężymy zmysł słuchu, aby rozwikłać zagadkę każdego szelestu i odgłosu. Wspólnie poszukamy sów i innych zwierząt, które po zmroku ruszają na łowy – informuje nas Jakub Wyka.

W ramach projektu "Poza szlakami - wędruj z przyrodnikami" odbędą się 2 dzienne i 3 wieczorowo-nocne warsztaty przyrodnicze. Terminy warsztatów:

29 października (piątek) godzina 18:00 (wyjście nocne)
30 października (sobota) godzina 9:00 (wyjście dzienne)
30 października (sobota) godzina 17:00 (wyjście nocne)
31 października (niedziela) godzina 9:00 (wyjście dzienne)
31 października (niedziela) godzina 17:00 (wyjście nocne)

Uwaga - obowiązują zapisy! Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 888 667 166 (Kuba) oraz mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Karpacka inicjatywa lokalna „Poza szlakami – wędruj z przyrodnikami” współfinansowana ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021–2030 za pośrednictwem Stowarzyszenia „Pro Carpathia”.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.