Na szczycie Potrójnej zamontowano tablice widokowe, które zastąpiły tutaj stare, już mocno wyeksplo
Na Potrójnej staneły tablice widokowe

Na szczycie Potrójnej zamontowano tablice widokowe, które zastąpiły tutaj stare, już mocno wyeksploatowane. Turyści powinni być zadowoleni.

Jak poinformowały Nowiny Andrychowskie, na szczycie Potrójnej zamontowano tablice widokowe. Przy nich postawiono także  niewielką mapę Parku Krajobrazowego Beskidu Małego. Zastąpiły stare, już mocno wyeksploatowane. Będą trwalsze, bo zamontowano je na metalowych a nie drewnianych, jak poprzednie, podporach.

Nowe tablice zamontowano z inicjatywy andrychowskiego PTTK „Chałupa”, które otrzymało wsparcie finansowe od burmistrza Andrychowa Tomasza Żaka.

Przypomnijmy, że mająca 883 metry Potrójna to jeden z chętniej odwiedzanych szczytów w naszym regionie. Prowadzi tu kilka popularnych szlaków, zaś samo miejsce jest doskonałym punktem widokowym. Popularnością cieszą się też dwie chatki turystyczne w pobliżu.

Taką ciekawostką jest fakt, że miejscową ludność szczyt nazywała od zawsze  Czarnym Groniem, zaś nazwa Potrójna jest wynikiem... pomyłki austriackich kartografów z lat 80. XIX wieku, którzy zasugerowali się położonym poniżej osiedlem Potrójna w miejscowości Rzyki.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

+8 #1 . 2021-10-18 12:14
Fajna inicjatywa. Warto by poprawić też panoramę na Leskowcu, nie ma tam naniesionych Tatr Wysokich.
Cytować
0 #2 Andrzej 2021-10-19 10:15
Może by poprawić widoki przywracając widoki jaki były 40 lat temu kiedyś na każdym szczycie była wieża trangulacyjna teraz wszystko zarasta las i żadne tablice nic nie poprawią więcej zdrowego rozsądku pozdrawiam do zobaczenia na szlaku
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.