W Zespole Szkół Samorządowych w Sułkowicach-Bolęcinie odbyło się uroczyste otwarcie szkoły po prz
 Słynne obserwatorium w Sułkowicach-Bolęcinie w końcu oficjalnie otwarte

W Zespole Szkół Samorządowych w Sułkowicach-Bolęcinie odbyło się uroczyste otwarcie szkoły po przebudowie oraz otwarcie jedynego w regionie obserwatorium astronomicznego. Przygotowano sporo atrakcji

W piątek (8.10) po wielu miesiącach epidemii, które stanęło na przeszkodzie w oficjalnym oddaniu Szkolnego Obserwatorium Astronomicznego w Zespole Szkół Samorządowych w Sułkowicach Bolęcinie (gmina Andrychów) w końcu udało się zorganizować taką uroczystość. Przyciągnęła ona nie tylko uczniów, ale także i rodziców, władze samorządowe i innych wyjątkowych gości.

Nie zabrakło uroczystej akademii, przemówień, podziękowań a także zwiedzania przebudowanej szkoły jak i samej perełki, właśnie obserwatorium i jego wyposażenia./p>

Od godziny 16:00 rozpocznie się Kosmiczny Piknik z okazji uroczystego otwarcia obiektu. W programie przygotowano pokazy w planetarium, obserwacje gwiazd (w tym Słońca), planet, prezentacja grupy rekonstrukcyjnej, zdjęcia z bohaterami Gwiezdnych Wojen, atrakcje dla najmłodszych czy grill.

Przypomnijmy, że wybudowane kilka lat temu na dachu Szkoły Podstawowej w Sułkowicach-Bolęcinie (gmina Andrychów)  obserwatorium astronomiczne to jedyne takie miejsce w naszym powiecie i chyba nawet w regionie. Wybudowała go firma "Budolex" z Ujanowic,  w trakcie prac przebudowane zostało poddasze, z którego po podniesieniu kondygnacji powstało pełnowymiarowe drugie piętro budynku przykryte nowym dachem. Autorem projektu było Studio Architektoniczne LA z Wadowic. Całość kosztowała  2 miliony 335 tysięcy złotych. Obserwatorium posiada teleskop wraz systemem sterującym,  zaś zajęcia w nim i obserwacje cieszą się sporym powodzeniem i zainteresowaniem uczniów.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-3 #1 Marcin 2021-10-10 10:19
To, że światowe agencje "kosmiczne" kradną przymusem z portfeli obywateli miliardy dolarów na tzw. "badania kosmosu" by nas stale ogłupiać to wiemy nie od dziś, ale że ten pseudonaukowy bełkot włazi z buciorami do polskich szkół to jestem w szoku. 2,3mln złotych... niebywałe... i co oni tam takiego wypatrzą przez te szkiełka? To już im te bzdury popisane w podręcznikach nie wystarczą? Aaaa, no tak, kłamstwo trzeba przykrywać innym kłamstwem, żeby nie wyszło na jaw...
Cytować
0 #2 kmajm 2021-11-10 13:20
ma pan cos jeszcze do powiedzenia bo obsertwatorium jest b oke.
Cytować
+1 #3 Szymon 2022-09-24 12:42
Pan Marcin zbombardował instytucje obserwatorium astronomicznego w szkole pytając co oni tam niby wypatrzą. Życzę każdemu człowiekowi aby rodziły mu się dzieci które nigdy nie będą Panem Marcinem. Pan Marcin najchętniej wróciłby do czasów z przed kopernika bo po co ten bełkot o ziemi i słońcu. Ważne że wstaje i zachodzi a czy się ogrzewa pod powierzchnią ziemi to już ma małe znaczenie. Pan Marcin nie zwraca uwagi że dzięki temu może latać samolotem albo choćby posiadać internet żeby wypisywać swój obrzydliwy bełkot. Pan Marcin po prostu chce kopać w ziemi motyką i przeżyć jakoś to swoje życie. Jak mu się coś od razu nie opłaci to nie zainwestuje bo motyka z ziemi ziemniaka odkopie od razu. Kto z takim ziemniakiem mógłby wygrać pomyślał Pan Marcin biorąc haust samogona który wypalał resztę jego szarych komórek.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.