Koło Gospodyń Wiejskich „Swojskie Klimaty” z Barwałdu Średniego reprezentowało gminę Kalwaria w
KGW „Swojskie Klimaty” z Barwałdu w finale Festiwalu Polska od Kuchni

Koło Gospodyń Wiejskich „Swojskie Klimaty” z Barwałdu Średniego reprezentowało gminę Kalwaria w finale Festiwalu Polska od Kuchni. Impreza odbyła się pod koniec września na Stadionie Narodowym.

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni” to wyjątkowe wydarzenie przygotowane z myślą o szerzeniu dziedzictwa kulinarnego, promowaniu zdrowego stylu życia, edukacji ekologicznej oraz pielęgnacji polskiej kultury i tradycji.

W tym roku przedstawicielem gminy Kalwaria Zebrzydowska na festiwalu było Koło Gospodyń Wiejskich „Swojskie Klimaty” z Barwałdu Średniego. Na finałach wojewódzkich w Starym Sączu, Prezes KGW  Agata Leja otrzymała w konkursie Miss Wdzięku 45+ tytuł II Wicemiss oraz tytuł Miss Publiczności, tym samym kwalifikując Koło do udziału w Wielkim finale w Warszawie.

Festiwal w Warszawie był przede wszystkim okazją do poznania możliwości rozwoju i współpracy Kół z samorządami lokalnymi. Nie bez znaczenia są też takie wartości, jak promocja polskich produktów i dziedzictwa kulinarnego, wymiana międzypokoleniowej wiedzy, umiejętności i przekazanie tradycji młodszym pokoleniom. To wszystko owocuje w budowaniu naszej Małej Ojczyzny.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.