Lato. Sezon kąpielowy w pełni. Małopolska Organizacja Turystyczna przedstawia specjalny odcinek serii
W te wakacje utonęło już kilkadziesiąt osób. Te filmy mają ostrzegać wypoczywających

Lato. Sezon kąpielowy w pełni. Małopolska Organizacja Turystyczna przedstawia specjalny odcinek serii filmów edukacyjnych #NajważniejszeWrócić. Tym razem wzięli na warsztat temat bezpieczeństwa nad wodą.

Woda to żywioł, który nie wybacza błędów. Ze statystyk policji wynika, że w 2020 roku na terenie Polski utonęło aż 460 osób. 117 z nich przed utonięciem spożywało alkohol, a wielu innych kąpało się w miejscu niestrzeżonym lub zabronionym. W tym roku w czerwcu odnotowano już 70 utonięć, a w pierwszej połowie lipca - 31.  

O bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą dbają policjanci komisariatu wodnego policji w Krakowie, którzy pełnią służbę na wszystkich dużych małopolskich zbiornikach wodnych: Jeziorze Rożnowskim, Czorsztyńskim, Mucharskim i Dobczyckim oraz na akwenach   w okolicach Krakowa: Bagry, Kryspinów oraz Przylasek Rusiecki.

Przed czym przestrzegają? O czym muszą pamiętać osoby korzystające ze sprzętu pływającego? Co zrobić, gdy widzimy osobę potrzebującą pomocy? O tym można się dowiedzieć z tego filmu:

 

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.