Prawdziwi mistrzowie carvingu Paweł Sztenderski oraz Dominika Sadowska mieli okazję poprowadzić szkole
Mistrzowie rzeźbienia w owocach i warzywach zawitali do Nidku

Prawdziwi mistrzowie carvingu Paweł Sztenderski oraz Dominika Sadowska mieli okazję poprowadzić szkolenie dla 20 pań, które zdecydowały spróbować swoich sił w rzeźbieniu w warzywach i w owocach.

Carving czyli niezwykle efektowna sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach znana jest  w krajach azjatyckich od stuleci. Na terenie naszego kraju jest dyscypliną coraz bardziej popularną, zyskującą coraz większe grono sympatyków. Od niedawna to także jedna z dyscyplin na kulinarnych Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy.

W miniony weekend na zaproszenie Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji w Nidku (LOWE), prawdziwi wirtuozi tej dyscypliny: Paweł Sztenderski - Mistrz Świata w Carvingu, Vice Mistrz Europy w Carvingu, Mistrz Polski w Carvingu oraz Dominika Sadowska - Mistrzyni Świata w Carvingu, Vice Mistrzyni Europy, mieli okazję poprowadzić szkolenie dla 20 pań, które zdecydowały spróbować swoich sił w rzeźbieniu w warzywach i w owocach.

W trwających 8 godzin zajęciach: melon, marchewka i papryka, pod okiem instruktorów i dzięki sercu włożonemu przez uczestników, zamieniły się z prawdziwe arcydzieła.  

Szkolenie z carvingu jest jednym z działań, które prowadzi LOWE w Nidku, a którego odbiorcami są osoby dorosłe z terenu gminy Wieprz. Zachęcamy do zapoznania się ze zdjęciami z zorganizowanego szkolenia oraz do zapoznania się z ofertą nieodpłatnych szkoleń oferowanych przez LOWE w Nidku – mówi nam Artur Penkala z Urzędu Gminy Wieprz.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.