Wadowicki magistrat zainicjował nowy cykl #WadowiceNaWeekend, w ramach którego będą przedstawiane pro
Nowy pomysł magistratu #WadowiceNaWeekend. Na pierwszy ogień wycieczka do Kalwarii

Wadowicki magistrat zainicjował nowy cykl #WadowiceNaWeekend, w ramach którego będą przedstawiane propozycje wycieczek wokół Wadowic z założeniem,  aby wędrówki rozpoczynały lub kończyły się w sercu papieskiego miasta. Na pierwszy ogień idzie wyprawa do Kalwarii Zebrzydowskiej.

Taka ciekawostka. Wydział promocji wadowickego magistratu wpadł na pomysł nowego cyklu #WadowiceNaWeekend. To propozycja  aktywnych wycieczek wokół Wadowic i okolic. Założenie jest proste:  wędrówki mają rozpoczynać się lub kończyć w sercu papieskiego miasta

Zapraszamy nie tylko do udania się w drogę wskazanymi przez nas trasami, ale również do współtworzenia oferty spędzania wolnego czasu w naszym regionie. W komentarzu odsyłamy Was do przebiegu trasy na ten weekend przygotowanej w serwisie mapy-turystyczne.pl – informują na profilu Wadowice - tu wszystko się zaczęł

Na pierwszy ogień idzie trasa do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, która wynosi 17 kilometrów, a suma podejść to prawie 670 metrów.

A wam jak podoba się taki pomysł?

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+4 #1 k2o 2021-06-10 21:41
Czy osoba która planowała tę trasę miała przyjemność podążać tymi szlakami ?
Dla słabszych kondycyjnie podejście czarnym szlakiem na Jaroszowicką Górę będzie mocno wyczerpujące i przewiduję że tam zakończą swoje zmagania. Trasa po wyjściu z lasu przez całą Łękawicę 6,5 km wg.mapy - asfalt między domami- żadna przyjemność zwłaszcza w upalny dzień a potem niespodzianka przy zejściu z drogi w łąkę (po zejściu ze skrzyżowania szlaku czarnego z niebieskim) bez mapy/GPS można się zgubić -chyba że od ubiegłego roku ktoś uzupełnił oznaczenie szlaków na tej trasie. Potem już ładnie podchodzimy pod Żar i jesteśmy u celu tj. Klasztor w Kalwarii - ale to zapłata dla wytrwałych.
W ubiegłym roku robiłam tę trasę i do dziś mam niemiłe wspomnienia tego rozgrzanego asfaltu w Łękawicy. Jakby PTTK nie mógł szlaku poprowadzić ścieżkami a nie drogami ?
Cytować
0 #2 FelicjanDulski 2021-06-11 05:52
W magistracie wieś tańczy i śpiewa.juz się niedobrze robi od tego wpływu kościoła
Cytować
+2 #3 Kamil 2021-06-11 10:11
Jak już tak szlakami chcą ludzi prowadzić, to proponuję zobaczyć co zrobili przy stacji pkp w Kleczy Górnej, mostek nad Kleczanką na żółtym szlaku na Jaroszowicką Górę, zamiast być naprawionym, to został zabarykadowany płotami,tak że nie tylko turyści nie przejdą,ale także mieszkańcy Kleczy i Barwałdu na pociąg, busa czy przedewszystkim do lekarza i sklepu.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.