W weekend odbyły się dwie równoległe akcję sprzątania naszych rzek. Dzięki inicjatywie Koła PTTK
Wysprzątali brzegi Wieprzówki i Skawy

W weekend odbyły się dwie równoległe akcję sprzątania naszych rzek. Dzięki inicjatywie Koła PTTK "Chałupa", wysprzątano brzegi i nurt Wieprzówki w gminie Andrychów. Z kolei ekipa "Kajaki na Skawie" z przyjaciółmi wysprzątała Skawę.

Co roku na wiosnę i lato w rowach, lasach i w krzakach w pobliżu rzek i potoków w powiecie wadowickim odsłania się odsłaniają smutny i przykry widok - tony nielegalnie wyrzucanych odpadów. To prawdziwe utrapienie dla policjantów, strażników miejskich ale też i dla mieszkańców. Oszpecony krajobraz to niestety nic przyjemnego.

Są jednak ludzie, którzy od lat starają się coś z tym robić: w weekend już po raz jedenasty  firma Kajaki na Skawie wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Ziemi Tomickiej i przy wsparciu samorządów zorganizowała spływ kajakowy połączony z wielkim sprzątaniem Skawy na odcinku od Wadowic do Grodziska.

Pogoda dopisała, jak informują kajakarze, zebrano kilkanaście worków śmieci,  kilka śmieci wielkogabarytowych i parę opon.

W sobotę (8.05) miała też miejsce wielka, społeczna akcja sprzątania brzegów Wieprzówki w Andrychowie i okolicach. Włączyło się w nią wiele instytucji i firm. Wysprzątano brzegi i nurt rzeki z kilku ton śmieci.

(MG)
(zdjęcia: Kajaki na Skawie, Koło PTTK Chałupa)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.