Grupa młodzieży realizuje projekt, którego celem jest pomoc w przetrwaniu jeży: budują domki dla nic
Drukuj
Budują schronienia dla jeży w Wadowicach

Grupa młodzieży realizuje projekt, którego celem jest pomoc w przetrwaniu jeży: budują domki dla nich, które instalowane są na terenach zielonych w Wadowicach a także przeprowadzają akcję informacyjna, jaką te pożyteczne stworzenia pełnią w środowisku naturalnym.

Jeż jest jednym z najstarszych ssaków, który przetrwał bez większych zmian prawie 60 milionów lat. Jest gatunkiem chronionym w Polsce, które jest zagrożony wyginięciem - ginie głównie z winy człowieka: pod kołami samochodów, podczas wypalania traw oraz od stosowania środków chemicznych na gryzonie i ślimaki.

To pożyteczne stworzenie, które zmniejsza ilośc szkodników i owadów a przez to oczyszcza otoczenie człowieka z myszy, szczurów, chrząszczy, gąsienic, pająków i ślimaków. Niestety na terenach miejskich jest coraz mniej miejsc, w których jeże mogą znaleźć bezpieczne schronienie.

Stąd grupa młodzieży z 6-11 Hufca Pracy Wadowice realizuje projekt  „Zbudujmy domek dla jeża” finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Europejski Korpus Solidarności. Trwa on od 30 września 2020  do 30 sierpnia 2021 roku.

Aby chronić i pomóc tym małym, pożytecznym stworzeniom przetrwać w mieście, budujemy dla nich schronienie umieszczając je na terenach zielonych w Wadowicach – informują organizatorzy akcj

Projekt ma też na celu przeprowadzenie akcji informacyjnej wśród mieszkańców miasta w każdym wieku o ważnej roli jaką spełniają jeże w środowisku naturalnym.


(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Hobby:

Po pół roku w końcu wycięto drzewo ze ścieżki rowerowej

Cyfrowo zrekonstruował Luxtorpedę, legendarny pociąg, który jeździł też po naszych torach

Taka to ścieżka rowerowa na Lwowskiej...

Od kilku miesięcy robią drewnianie schronienia dla jeży

Burmistrz Kaliński obiecuje w Wadowicach strzelnicę