W remizie OSP Chocznia strażacy, przyjaciele i znajomi zorganizowali kolejną akcję zbiórki krwi dla s
Kolejna akcja zbiórki krwi dla strażaka Tomka. Każdy może pomóc

W remizie OSP Chocznia strażacy, przyjaciele i znajomi zorganizowali kolejną akcję zbiórki krwi dla st. ogn. Tomasza Kożucha, strażaka, który uległ zakażeniu wirusem SARS-CoV-2 i potrzebuje długiej rehabilitacji.

W niedzielę (6.12) strażacy, przyjaciele i znajomi zorganizowali w remizie OSP Chocznia kolejną akcję zbiórki krwi dla Tomasza Kożucha, strażaka, który potrzebuje długiej rehabilitacji i pomocy w powrocie do zdrowia. Akcja potrwa do godziny 13:00. Każdy, kto chce, możę się do niej przyłączyć.

Przypomnijmy, że we wrześniu tego roku st. ogn. Tomasz Kożuch, strażak z JRG Wadowice i prezes OSP Włosienica, uległ zakażeniu wirusem SARS-CoV-2. Bardzo ciężki przebieg oraz powikłania wywołane chorobą spowodowały bardzo duże zmiany w jego płucach. Jedynym ratunkiem dla niego na tym etapie leczenia było zastosowanie sztucznego płuco-serca. Miesiąc temu przeszedł przeszczep płuc. Teraz czeka go długa rehabilitacja.

Rodzina, jednostka, koledzy z pracy oraz przyjaciele nie zostawiają go samego. W geście solidarności organizują kolejne zbiórki krwi, która jest bardzo dla niego bardzo potrzebna.

Tomasz całe życie poświęcił na ratowaniu życia innych ludzi teraz sam potrzebuje pomocy. Każdy również może oddać krew w terenowych oddziałach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa pod hasłem "Krew dla Tomasza Kożucha" na numer miejsca poboru M228.

W Wadowicach ulica Karmelicka 5
W Oświęcimiu ulica Wysokie Brzegi 4
W Suchej Beskidzkiej ulica Szpitalna 22

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.