Znani ze swoich akcji krwiodawstwa druhny i druhowie z OSP Izdebnik organizują koleją w tym roku zbiór
W remizie w Izdebniku znowu poleje się krew. Tym razem dla strażaka Tomka

Znani ze swoich akcji krwiodawstwa druhny i druhowie z OSP Izdebnik organizują koleją w tym roku zbiórkę tego potrzebnego płynu. Tym razem dla kolegi strażaka Tomasza Kożucha, którego czeka przeszczep płuc po zakażeniu wirusem SARS-CoV-2.

Strażacy z OSP Izdebnik organizują kolejna, już czwartą w tym roku akcję krwiodawstwa. W niedzielę (22.11) w godzinach od 8:30 do 12:30 w izdebnickiej remizie każdy będzie mógł oddać ten cenny płyn. Tym razem strażacy chcą pomóc swojemu koledze.

We wrześniu tego roku st. ogn. Tomasz Kożuch, strażak z JRG Wadowice i prezes OSP Włosienica, uległ zakażeniu wirusem SARS-CoV-2. Bardzo ciężki przebieg oraz powikłania wywołane chorobą spowodowały bardzo duże zmiany w jego płucach. Jedynym ratunkiem dla niego na tym etapie leczenia było zastosowanie sztucznego płuco-serca. Obecnie mężczyzna znajduje się w Śląskim Centrum  Chorób Serca w Zabrzu. Czeka go przeszczep płuc.

Rodzina, jednostka, koledzy z pracy oraz przyjaciele nie zostawiają go samego. W geście solidarności organizują kolene zbiórki krwi, która jest bardzo dla niego bardzo potrzebna.

Tomasz całe życie poświęcił na ratowaniu życia innych ludzi teraz sam potrzebuje pomocy. Każdy również może oddać krew w terenowych oddziałach Regionalnego Centrum Krwiodawstwa pod hasłem "Krew dla Tomasza Kożucha" na numer miejsca poboru M228.

W Wadowicach ulica Karmelicka 5
W Oświęcimiu ulica Wysokie Brzegi 4
W Suchej Beskidzkiej ulica Szpitalna 22

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.