Grupa żeglarzy i sympatyków żeglarstwa postawiła sobie za cel stworzenie struktur Yacht Klubu Polskie
Sympatycy żeglarstwa tworzą ciekawą inicjatywę na ziemi wadowickiej

Grupa żeglarzy i sympatyków żeglarstwa postawiła sobie za cel stworzenie struktur Yacht Klubu Polskiego na Ziemi wadowickiej. Zapraszają w swoje szeregi.

Dobra wiadomość dla miłośników tego pięknego sportu. Grupa żeglarzy i sympatyków żeglarstwa postawiła sobie za cel stworzenie struktur Yacht Klubu Polskiego w naszym regionie. Pomysł zrodził się z faktu otwarcia Jeziora Mucharskiego, które już od kilku lat stanowi duży potencjał dla uprawiania jachtingu.

Misją przedsięwzięcia jest zrzeszenie osób, pasjonatów żeglarstwa i zawiązanie stowarzyszenia, które swoją działalnością i pracą doprowadzi do stworzenia ośrodka żeglarskiego nad brzegami sztucznego jeziora, będącego w przyszłości bazą sprzętową i szkoleniową dla klubu. Jak podkreślają wodniacy, ideą przyświecającą klubowi jest uprawianie i rozwój żeglarstwa amatorskiego na morzu i wodach śródlądowych, promowanie i kultywowanie tradycji dorobku amatorskiego żeglarstwa, oraz krzewienie wiedzy żeglarskiej. Wychowanie członków klubu, a zwłaszcza młodzieży w duchu patriotyzmu, poprzez zaznajomienie jej z chlubnymi tradycjami morskim kraju, szkolenia na stopnie żeglarskie i motorowodne, oraz szerzenie wśród członków zasad szlachetnej rywalizacji sportowej w ramach organizacji regat.

Od bezpiecznej i nowoczesnej przystani nad Jeziorem Mucharskim dzieli nas jeszcze dużo, ale wierzymy w systematyczny rozwój klubu, co zaowocuje wpisaniem się żeglarzy i białych żagli w krajobraz naszego jeziora. Struktury naszego przyszłego stowarzyszenia pragniemy zrzeszyć w ramach Yacht Klubu Polskiego, skupiającego kluby żeglarskie na terenie Rzeczpospolitej Polskiej oraz poza jej granicami. Wybór ten nie jest przypadkowy, albowiem jest to najstarsza organizacja w Polsce skupiająca kluby jachtowe, ciesząca się ogromnym szacunkiem środowiska żeglarskiego, posiadająca chlubne tradycje w promocji kultury żeglarskiej oraz szkoleniu żeglarskim – informuje nas Komitet Założycielski Yacht Klub Polski Wadowice

Żeglarze zapraszają do kontaktu i współpracy wszystkie osoby, którym nie jest obojętna przyszłość polskiego żeglarstwa i chciałyby współtworzyć wspólnie to przedsięwzięcie.

Jesteśmy otwarci na współpracę z placówkami oświatowymi, organizacjami samorządowymi i pożytku publicznego, oraz przedsiębiorstwami z naszego regionu – dodaje Komitet Założycielski Yacht Klub Polski Wadowice

Chętni mogą uzyskać więcej informacji mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 darko 2020-11-17 14:57
Wszystko fajnie super ale mam nadzieje że tych debili na skuterach nie bedzie.
Cytować
+2 #2 aam 2020-11-17 18:40
Po pierwsze to najwazniejsza jest policja wodna i wopr czy jak tam zwał. Tutaj mozna połączyć siły i bedzie łatwiej na starcie. W całym tym zmieszaniu ikt nie szanuje regulaminu jeziora prawa wodnego bo po prostu nie zna. Inicjatywa fajna ale dogadanie się będzie problemem.
Cytować
+2 #3 YKP 2020-11-17 19:35
Oczywiście, na akwenie najważniejsze jest bezpieczeństwo i dziwi nas fakt, że temat Policji wodnej i WOPRu na zalewie Mucharskim jest marginalizowany . Liczymy, że inicjatywa taka jak nasza przyczyni się do szybszych decyzji władz w tym zakresie. Jesteśmy nastawieni z całą pewnością na współpracę z wymienionymi instytucjami w zakresie poprawy bezpieczeństwa na akwenie i edukacji wodniaków.
Cytować
+2 #4 Zenek 2020-11-17 20:11
Żaglówki tak! motorówki i skutery - nie.
Cytować
+1 #5 aam 2020-11-17 20:34
Moze najlepiej zajechać do zlewni do Zywca i dogadac się co do powstania mola . Zorientowac się ile kasy trzeba wyłożyć . Ogłosić kto chce korzystać z przystani to tyle musi wyłożyć i dodatkowo swoja prace.Powstanie grupka która będzie się zwiększała w miare widocznych efektów .
Cytować
-1 #6 Piter 2020-11-17 23:18
Proponuję nazwę Klub Sportowy Tęcza .
Uważam, że nie powinno się dyskryminować skuterów,
Cytować
0 #7 ja 2020-11-18 09:00
to inicjatywa tego samego typu jak WOPR przy Jaszczurówce? A macie choć jeden jacht?
Cytować
0 #8 aam 2020-11-18 15:43
Cytuję Piter:
Proponuję nazwę Klub Sportowy Tęcza .
Uważam, że nie powinno się dyskryminować skuterów,

Regulamin jeziora jest 10 koni .skuter ma 10 koni to pływa :) i jeszcze wolno plywac od 9 tej do zmroku i do 30 listopada jak już
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.