Po raz piąty Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej zorganizowała akcję „Zaczytana Kalwaria
Epidemia nie przeszkodziła w czytelnictwie

Po raz piąty Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej zorganizowała akcję „Zaczytana Kalwaria” w której trzeba było wypożyczyć sporo książek. Mimo, że trafiło na czasy epidemii i zamkniętych bibliotek, okazało się, że czytelnictwo cieszy się sporym powodzeniem!

W tym roku Biblioteka Publiczna w Kalwarii Zebrzydowskiej zorganizowała dla mieszkańców gminy już piątą edycję akcji czytelniczej „Zaczytana Kalwaria”, nad którą honorowy patronat sprawuje burmistrz Augustyn Ormanty.

Ogłaszając piątą edycję, w styczniu 2020 roku nie wiedzieliśmy o nadchodzącej pandemii. Aby zostać laureatem w tym roku trzeba było wypożyczyć 50 i więcej książek. Mimo, iż od 12 marca do 15 maja biblioteki były zamknięte dla użytkowników, w tej edycji aż 40 osób spełniło to kryterium – informuje Jolanta Paluchowska-Pępek z Biblioteki Publicznej w Kalwarii Zebrzydowskiej

Co roku dla laureatów zorganizowano spotkania ze specjalnym gościem biblioteki. Tym razem, w związku z ograniczeniem działalności bibliotek dla laureatów zakupione zostały nagrody książkowe. Specjalnie na tę okazję została przygotowana jednak okolicznościowa pieczęć. Biblioteka dołożyła też wszelkich starań, aby dobrać tytuły do indywidualnych gustów nagrodzonych osób.

Łącznie w bibliotece oraz w filiach bibliotecznych w Brodach, Leńczach, Przytkowicach i Stanisławiu Dolnym laureatami „Zaczytanej Kalwarii. Edycji 2020” zostało 40 osób.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.