Od soboty (3.10) powiat tatrzański i nowotarski znajdą się w czerwonej strefie. Co to oznacza dla tury
Wypad w Tatry tylko z maseczką

Od soboty (3.10) powiat tatrzański i nowotarski znajdą się w czerwonej strefie. Co to oznacza dla turystów?

Jak poinformowało w czwartek (1.10) ministerstwo zdrowia, w Polsce potwierdzono kolejny rekordowy przyrost nowych przypadków zakażeń: 1967 osób. Najwięcej nowych przypadków zakażenia koronawirusem zanotowano w województwach: małopolskim, mazowieckim, pomorskim, kujawsko-pomorskim i wielkopolskim.

W czwartek (1.10) podczas  konferencji prasowej wiceminister zdrowia Waldemar Kraska Resort poinformował o zaktualizowanej liście powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia w związku ze wzrostem liczby zakażeń w tych regionach. Jak już informowaliśmy, od soboty (3.10) w żółtej strefie znalazł się powiat wadowicki. Temat mocno rozgrzał mieszkańców naszego regionu.

Ci, którzy planują wypad w Tatry, muszą pamiętać, że również od soboty (3.10) powiat tatrzański oraz Tatrzański Park Narodowy znalazł się w czerwonej strefie. Dla turystów oznacza to, że nos i usta będzie trzeba zakrywać także w przestrzeni publicznej a nie tylko w pomieszczeniach zamkniętych.

Mieszkańcy powiatu wadowickiego, którzy dosyć często odwiedzają pobliskie Zakopane i okolice, muszą więc o tym pamiętać.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-1 #1 P 2020-10-01 20:22
To w Tatrach kogo zarażamy misia wiewiórki sarny. Bo chyba nie idziemy tam grupami po kilkanaście osób jak to jest w sklepach czy w rządzie kilkadziesiąt ale tam nie ma wirusa
Cytować
+1 #2 Gość 2020-10-01 21:11
Cytuję P:
To w Tatrach kogo zarażamy misia wiewiórki sarny. Bo chyba nie idziemy tam grupami po kilkanaście osób jak to jest w sklepach czy w rządzie kilkadziesiąt ale tam nie ma wirusa


Jest tam gigantyczny ruch wystarczy popatrzeć na zdjęcia tatromaniaka na facebooku. Co weekend przybywa tam setki ludzi z całej Polski. W kluczowych punktach widokowych są nawet kolejki gdzie trzeba stać bardzo długo jeden obok drugiego.
Cytować
-2 #3 Laki Płaszczyca 2020-10-01 21:41
Pańcio mi od soboty na moreczkę założy maseczkę!
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.