Basen otwarty w Andrychowie, który według niedawnych zapowiedzi, miał być czynny do końca września,
Andrychowski basen otwarty będzie jednak czynny krócej

Basen otwarty w Andrychowie, który według niedawnych zapowiedzi, miał być czynny do końca września, w tym roku jednak szybciej zakończy sezon, bo już w niedzielę (6.09). Kto więc chce się jeszcze trochę tam popluskać, nie ma dużo czasu.

Andrychowski otwarty basen z powodu epidemii koronawirusa z opóźnieniem rozpoczął sezon. Kąpiel w nim była możliwa dopiero od połowy lipca, chociaż zazwyczaj otwierany był w okolicach Dnia Dziecka.

Temperatury w ostatnich dniach w dzień sięgała 32 stopni, w nocy również nie można było mówić o chłodach. Nic dziwnego, że mieszkańcy naszego regionu szukali ochłody nad wodą, głównie właśnie na otwartej andrychowskiej pływalni. Tym bardziej, że w tym roku były ku temu warunki, bo temperatura wody sięga 29 stopni w basenie rekreacyjnym i brodziku oraz 25 stopni Celsjusza w basenie sportowym.

To co podgrzewa wodę to tzw. „ciepło odpadowe” z chłodzenia turbiny, które zamiast trafić do atmosfery ogrzewa  właśnie baseny. Od zeszłego roku elektrociepłownia jest już spółką gminną, a nie prywatną, więc nie było kłopotu, aby po rozsądnej cenie wynegocjować i kupić ciepło, które i tak by się zmarnowało.

Wraz z końcem wakacji i początkiem nowego roku szkolnego o letniej pogodzie możemy już nieco powoli zapominać. Synoptycy zapowiadają deszcze i ochłodzenie, słońce jednak będzie przygrzewać, jedna upałów już się raczej nikt nie spodziewa. Stąd basen otwarty w Andrychowie, który według niedawnych zapowiedzi, miał być czynny do końca września, w tym roku jednak szybciej zakończy sezon, bo już w niedzielę (6.09).

Kto więc chce się jeszcze trochę tam popluskać, nie ma dużo czasu.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.