Przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania Gościniec 4 Żywiołów spotkali się aby omówić odnowienie
128 kilometrów nowych szlaków rowerowych w powiecie? Są takie plany

Przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania Gościniec 4 Żywiołów spotkali się aby omówić odnowienie i rozwój infrastruktury rowerowej w gminach Kalwaria, Mucharz, Lanckorona i Stryszów. W planach jest aż 128 kilometrów tras dla miłośników dwóch kółek.

W poniedziałek (10.08) odbył się rekonesans terenowy w związku planowanym odnowieniem szlaków rowerowych i rozwojem infrastruktury rowerowej. Był on wynikiem spotkania, jakie odbyli kilka dni temu przedstawiciele Lokalnej Grupy Działania Gościniec 4 Żywiołów z burmistrzem Augustynem Ormantym w sprawie budowy ścieżek rowerowych na terenie gminy Kalwaria Zebrzydowska.

Podczas spotkania omówiono szlaków rowerowych łączących cztery gminy wchodzące w skład LGD Gościniec 4 Żywiołów: Stryszowa, Mucharza, Lanckorony i Kalwarii Zebrzydowskiej. Planowane jest tutaj łącznie 128 kilometrów tras, w tym samej gminie Kalwaria Zebrzydowska 55,8 kilometrów.

Najdłuższym odcinkiem miałaby być trasa wchodząca w skład bursztynowego szlaku czyli prawie 27 kilometrów. Jak podkreślili Renata Bukowska (prezes LGD) i Krzysztof Kwatera (prezes Stowarzyszenia „Na Bursztynowym Szlaku”) – koszt inwestycji w 100% pokrywa stowarzyszenie, zaś po stronie gminy byłoby udzielenie zwrotnej pożyczki (po zakończeniu inwestycji) oraz użyczeniu terenu na postawienie wiaty rowerowej.

W czasie rekonesansu terenowego omawiano możliwe przebiegi szlaków, ich połączenie z lokalnymi szlakami turystycznymi oraz szlakami leżącymi poza terenem gminy Kalwaria Zebrzydowska oraz LGD Gościniec 4 Żywiołów.

Na chwilę obecną w związku z trudnym okresem pandemii koronawirusa trwa poszukiwanie środków finansowych

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 hans 2020-08-11 21:25
Zobaczcie jak to robią inni i za jakie małe pieniądze
https://kaszuby24.pl/trwa-remont-drogi-rowerowej-gniezdzewo-radoszewo-nowa-nawierzchnia-i-miejsca-postoju/
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.