Od  ponad doby użytkownicy urządzeń Garmin, zegarków czy nawigacji, mają problem: nie mogą ich syn
Garmin zhackowany. Co robić, jak żyć?

Od  ponad doby użytkownicy urządzeń Garmin, zegarków czy nawigacji, mają problem: nie mogą ich synchronizować po treningach, nie można też nic do nich doczytać. Nie działają serwery firmy i jak wynika z informacji, to efekt ataku cyberprzestępców.

OD ponad doby użytkownicy urządzeń Garmina, których nie brakuje i u naszych czytelników z powiatu wadowickiego, monitorujących swoje zdrowie czy też treningi za pomocą ich zegarków, mają problem. Nie da się ich zsynchronizować za pomocą aplikacji Garmin Connect. Co gorsza, nie da isę też do nich nic instalować czy nawet aktywować części nowych urządzeń, bo nie działa również aplikacja ConnectIQ.

 

Pracujemy nad jak najszybszym rozwiązaniem problemu związanego z działaniem aplikacji mobilnej Garmin Connect i strony internetowej Garmin Connect. Nastąpiła również przerwa w działaniu naszego Centrum Obsługi Klienta, w związku z czym nie ma obecnie możliwości kontaktu telefonicznego, nie jesteśmy też w stanie odpowiedzieć na przesłane wiadomości. Przepraszamy za wszelkie związane z tym niedogodności – informuje lakonicznie na swoim Facebooku Garmin Polska.

Nie działają wszystkie usługi Garmina, a także linia produkcyjna czy nawet infolinie. Jak informują media, bo amerykańska firma jakoś się tym nie chwali, awaria to efekt cyberataku na firmę, a konkretnie ransomware (ponoć Evil Corp).

To spory problem, bo jak żartują niektórzy "miliony osób nie wie, czy dziś spało dobrze" bo nie poinformowało o tym ich urządzenie Garmin a także nie możę siępochwalić treningami na Facebooku. Co robić, jak żyć?

Aktualne treningi zapisane w urządzeniu da się z niego wyeksportować do innych programów. Gorzej z tymi historycznymi, bo może się okazać, o ile sytuacja w Garminie jest bardzo poważna, że definitywnie zniknęły. Aby na bieżąco korzystać z synchronizacji swojego zdrowia czy aktywności, można przeprosić się z Endomondo (też ostatnio mocno kulejącym, zwłaszcza w weekendy) czy Stravą w smartfonie.

Sporo osób wykorzystuje zegarki Garmin do płatności Garmin Pay i zastanawia się, czy ich karty są bezpiecznie. Jak informują specjaliści, raczej tak, bo reprezentuje je token w samym urządzeniu a dane karty nie znajdują się (w niedziałającej obecnie...) chmurze Garmina. Samych płatności można w dalszym ciągu dokonywać.
 


 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+13 #1 Zbychu 2020-07-24 12:17
Ja cie kręce, takie rzeczy w Wadowicach :o
Cytować
+7 #2 Antek Z. 2020-07-24 16:29
A w moim zygorku wszytko działa.
Cytować
+2 #3 KLAUDIUSZ 2020-07-25 09:38
To mnie utwierdza w tym że trzeba przejść na Wahoo
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.