Ekipa "Kajaki na Skawie" przy wsparciu przyjaciół po raz organizuje akcję sprzątanie śmieci na brzeg
Kajakarze po raz dziesiąty zapraszają na sprzątanie Skawy

Ekipa "Kajaki na Skawie" przy wsparciu przyjaciół po raz organizuje akcję sprzątanie śmieci na brzegach Skawy na odcinku od Wadowic do Podolsza. Można się przyłączyć!

Co roku na wiosnę i lato w rowach, lasach i w krzakach w pobliżu Skawy odsłania się odsłaniają smutny i przykry widok - tony nielegalnie wyrzucanych odpadów. To prawdziwe utrapienie dla policjantów, strażników miejskich ale też i dla wadowiczan. Oszpecony krajobraz to niestety nic przyjemnego.

Są jednak ludzie, którzy od lat starają się coś z tym robić: już po raz dziesiąty  firma Kajaki na Skawie wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Ziemi Tomickiej i przy wsparciu samorządów organizuje spływ kajakowy połączony z wielkim sprzątaniem Skawy. Tym razem odbędą się dwa spływy: w piątek 31 lipca oraz w piątek 7 sierpnia.

Rozpiska spływów:

1 dzień piątek 31 lipca:
Start godz. 15:00
Tomice zbiórka pod mostem drogowym na Skawie
Godz. 16:00
Woźniki nad Skawą przy boisku sportowym
Godz. 18:30
Grodzisko przy jazie

2 dzień piątek 7 sierpnia:
Start godz. 15:00
Grodzisko zbiórka poniżej mostu drogowego
Godz. 16:00
Zator plaża przy River Park
Godz. 17:00
Zator pomiędzy mostami
Godz. 18:30
Podolsze przy boisku

Ilość miejsc ograniczona ze względu na ilość kajaków, ale można też dołączyć z własnym sprzętem. Zapisy na obie akcji  mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 608 093 166 (Mirek).

Akcje mają zachęcić do dbania o środowisko jak największą liczbę osób. Każdy z uczestników może liczyć na worek na śmieci oraz rękawice. Po zakończeniu spływu nastąpi segregacja śmieci, a każdy z uczestników otrzyma ciepły posiłek. Każdy może również liczyć na transport z miejsca zakończenia na miejsce startu.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.