Po raz kolejny zorganizowano akcję sprzątania Jeziora Mucharskiego, na któergo brzegach niestety ciąg
Drukuj
Kilkaset worków śmieci zebrano z brzegów Jeziora Mucharskiego

Po raz kolejny zorganizowano akcję sprzątania Jeziora Mucharskiego, na któergo brzegach niestety ciągle można znaleźć nie tylko neiczystości naniesione przez wodę, ale także śmieci wyrzucone tutaj przez mieszkańców.

Po ostatnich intensywnych opadach wody Jeziora Mucharskiego podwyższyły się do sporego poziomu. Niestety duża woda naniosła sporo nieczystości, swoje zrobili też "turyści" i śmieciarze, przez co na brzegach jak i w samym jeziorze można znaleźć sporo plastikowych i szklanych butelek, połamanych gałęzi, plastików, zużytej elektroniki, starego i uszkodzonego sprzęt AGD  i innych śmieci.

Z tej okazji zarządca zbiornika, czyli Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie na terenach których leży sztuczny zbiornik, zaplanował po raz kolejny akcję sprzątanie śmieci. Pierwotnie miała ona odbyć się 24 czerwca, jednak ze względu na opady i wysoki stan wody, w związku z kwestiami bezpieczeństwa akcja została odwołana. Nowy termin wyznaczono na wtorek (7.07) i jak zapowiadano, tak zrobiono.

W sprzątanie zaangażowali się przedstawiciele gmin Mucharz i Stryszów, pracownicy Wód Polskich i wolontariusze, którzy przez kilka godzin oczyszczali brzegi sztucznego jeziora. Zarządca zbiornika postarał się o rękawiczki i z worki na śmieci.

Jak poinformował wójt gminy Stryszów, zebrano 600 worków śmieci!

 

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Hobby:

Kolejna akcja sprzątania brzegów Jeziora Mucharskiego. Weźmiecie udział?

Andrychowski basen otwarty będzie jednak czynny krócej

Młodzi detektywi rozwiązywali w Zalesiu trudną sprawę

Rodzinny Rajd Rowerowy na koniec wakacji

Andrychowski basen będzie czynny do końca września