Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał umowę z firmą, która zaprojektuje 2,5-kilometrowy odcinek  nowe
Jest umowa na projekt budowy ścieżki rowerowej Velo Skawa od Wadowic do zapory

Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał umowę z firmą, która zaprojektuje 2,5-kilometrowy odcinek  nowej ścieżki rowerowej od mostu na Ponikiewce do zapory Jeziora Mucharskiego w Świnnej Porębie.

Dobra wiadomość dla rowerzystów. Zarząd Dróg Wojewódzkich podpisał umowę z firmą ViaProjekt z Krakowa, która zaprojektuje 2,5-kilometrowy odcinek  nowej ścieżki rowerowej od Ponikiewki do zapory Jeziora Mucharskiego w Świnnej Porębie.


Nowa trasa  powstanie  w śladzie rozebranego odcinka linii kolejowej nr 103 Wadowice - Skawce i zaczynać w miejscu, gdzie znajdował się stary mostek kolejowy na Ponikiewce.  

Odcinek ma być częścią Velo Skawa, 126 kilometrowej trasy przebiegającej przez powiaty  suski, wadowicki, oświęcimski, chrzanowski, olkuski, z Suchej Beskidzkiej do miejscowości Hutki w powiecie olkuskim.

Nie da się ukryć, że taka trasa cieszyć się na pewno będzie sporą popularnością. Gmina Wadowice dysponuje jedynie dwoma poważnymi ścieżkami rowerowymi, wybudowanymi jeszcze za czasów poprzednich burmistrzów Ewy Filipiak i Mateusza Klinowskiego. Obie kończą się właśnie przy mostku na Ponikiewce. Dalej rowerzyści aby pojechać nad Jezioro Mucharskie, muszą korzystać z ruchliwej i niebezpiecznej drogi krajowej nr 28, ewentualnie z nowej drogi przez Gołębiówkę, ale żeby się na nią dostać i tak muszą korzystać z krajówki.

Warto dodać, że w tym roku rozpoczęła się w Wadowicach budowa tras rowerowych w mieście przy obwodnicy i przy ulicy Lwowskiej zaprojektowanych jeszcze za poprzedniego burmistrza Mateusza Klinowskiego. 

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+17 #1 Mariola 2020-06-24 15:58
Nareszcie! Tylko że od projektu do realizacji daleka droga. No cóż - Lepiej późno niż wcale.
Cytować
+5 #2 Prawda 2020-06-24 16:53
Szkoda że nie ma budżetu podanego tak żeby porównać wałki kalusia !!
Druga sprawa że jak tak dalej pójdzie to jedynie dwie ścieżki zostaną
doszczętnie zniszczone przez panowanie tego pajaca to smutne :(
Cytować
+7 #3 Mariza 2020-06-24 21:59
Czy to są ścieżki rowerowe - chyba jak były zaraz zrobione to można je było nazwać
teraz zarośnięte,dziu rawe,pełno śmieci itd... aż strach jeździć czy biegać.
Cytować
0 #4 douy 2020-06-25 09:42
Zapewniam, że wszyscy mają już świetnie utrwalone zasługi i projekty dla miasta byłego burmistrza M. Klinowskiego i czytanie tego pod każdym artykułem w sekcji "warto dodać"..... jest już żenujące.
Nie zniżajcie się do poziomu WP24, bo już kompletnie nie będzie gdzie poczytać o tym co się dzieje w Wadowicach.
Cytować
+1 #5 Wadowiczanin 2020-07-02 14:33
Odremontowali by stary odcinek i położyli jakiś asfalt bo jechać po tym na rowerze to wyczyn nie wspomnę o bieganiu w adidasach czy zabraniu na przejażdżkę dzieci jeśli tak ma wyglądać ścieżka rowerowa to masakra lepsze były drogi w 80 latach ...
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.