43 osoby oddało blisko 20 litrów krwi, która teraz przyda się szpitalach potrzebującym: motocykliśc
Motoserce po raz dziewiąty. Uzbierano prawie 20 litrów krwi!

43 osoby oddało blisko 20 litrów krwi, która teraz przyda się szpitalach potrzebującym: motocykliści z naszego regionu  już po raz dziewiąty  zorganizowali w akcję Motoserce.

W niedzielę (14.06) odbyła się po raz dziewiąty akcja Motoserce, zorganizowana przez motocyklistów zrzeszonych w  Klubie Motocyklowym Grey Wolves F.G., Klubie Motocyklowym Strażaków Riders Of Flames oraz Unique Bikers. Tym razem ze względów organizacyjnych związanych z epidemią koronawirusa, odbyła się ona w remisie Ochotniczej Straży Pożarnej w Choczni.

Motoserce to akcja organizowana przez Kongres Polskich Klubów Motocyklowych i polega na honorowym oddawaniu krwi dla potrzebujących. Wspiera ją Polski Czerwony Krzyż, Kancelaria Prezydenta RP, PCK, Antyradio czy wielu polskich artystów. Organizatorzy chcą nią zwrócić uwagę na chroniczny brak krwi w polskich szpitalach, zwłaszcza na wiosnę i lato, kiedy brakuje jej najbardziej. W 2011 roku po raz pierwszy akcja odbyła się też po za granicami naszego kraju. Klub Żubr FG przy pomocy polskiego konsulatu zorganizował Motoserce w Brukseli.

Chętnych do krwiodawstwa zorganizowanego przez motocyklistów nie brakowało. 43 osoby oddały blisko 20 litrów tego cennego czerwonego płynu, który teraz przyda się tym najbardziej potrzebującym. Sporo osób przyłączyło się także do zbiórki pieniędzy na rehabilitację młodego motocyklisty Piotra Chromego, który 16 sierpnia ubiegłego roku uległ paskudnemu wypadkowi.

Miłośnicy dwóch kółek mogli też podziwiać ciekawe maszyny, porozmawiać ich z miłośnikami,  "cyknąć" fotkę, porozmawiać o tym interesującym hobby wymienić się motocyklowymi doświadczeniami

Takimi akcjami motocykliści udowadniają już po raz kolejny, że facet na motorze nie taki straszny, jak go malują...

(Marcin Guyzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.