Wadowiccy motocykliści po raz kolejny przyłączają się do ogólnopolskiej akcji Motoserce. Chcą zwr
Motoserce po raz dziewiąty. Motocykliści będą zbierać krew tym razem w OSP Chocznia

Wadowiccy motocykliści po raz kolejny przyłączają się do ogólnopolskiej akcji Motoserce. Chcą zwrócić uwagę na brak w polskich szpitalach cennego daru jakim jest krew, propagować idee krwiodawstwa a przy okazji pokazać, że nie taki motocyklista straszny, jak go malują.

Motoserce to akcja organizowana przez Kongres Polskich Klubów Motocyklowych i polega na honorowym oddawaniu krwi dla potrzebujących. Wspiera ją Polski Czerwony Krzyż, Kancelaria Prezydenta RP, PCK, Antyradio czy wielu polskich artystów. Organizatorzy chcą nią zwrócić uwagę na chroniczny brak krwi w polskich szpitalach, zwłaszcza na wiosnę i lato, kiedy brakuje jej najbardziej. W 2011 roku po raz pierwszy akcja odbyła się też po za granicami naszego kraju. Klub Żubr FG przy pomocy polskiego konsulatu zorganizował Motoserce w Brukseli.

Od lat ta szlachetna inicjatywa odbywała się na wadowickim rynku dzięki motocyklistom zrzeszonym w Klubie Motocyklowym Grey Wolves F.G. oraz Klubie Motocyklowym Strażaków Riders Of Flames. W tym roku odbędzie się gdzie indzie.

W tym roku Chocznia ze względów organizacyjnych spowodowanych panującą pandemią. Akcja przeprowadzona zostanie zgodnie z obowiązującymi na ten dzień zasadami bezpieczeństwa – informują organizatorzy.

W niedzielę (14.06) zbiórka krwi odbędzie się w remizie OSP Chocznia przy ulicy Głównej 53. Krew pobierana będzie  od godziny 12:00 do 16:00. Motocykliści będą także zbierać pieniądze na rehabilitację Piotra Chromego, mieszkańca Choczni, który 16 sierpnia ubiegłego roku uległ paskudnemu wypadkowi (więcej TUTAJ).

Warto dodać, że dzięki zaangażowaniu ponad 80 klubów motocyklowych z całego kraju podczas wszystkich edycji Motoserca w latach 2009 - 2019 udało się zebrać ponad 33 tysiące litrów krwi! Akcja Motoserce udowadnia, że motocykliści nie są tacy straszni, jak ich malują...

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 Joś. 2020-06-12 18:49
Super. Jesteście wielcy.Pozdrawi am.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.