Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie  po raz kolejny organizują wielką akcję
Kolejna akcja sprzątania brzegów Jeziora Mucharskiego. Przyłączycie się?

Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie  po raz kolejny organizują wielką akcję sprzątania śmieci nad Jeziorem Mucharskim i zapraszają do niej mieszkańców. Przyłączycie się?

Po ostatnich intensywnych opadach wody Jeziora Mucharskiego podwyższyły się do sporego poziomu. Niestety duża woda naniosła sporo nieczystości, swoje zrobili też "turyści" i śmeiciarze, przez co na brzegach jak i w samym jeziorze można znaleźć sporo plastikowych i szklanych butelek, połamanych gałęzi, plastików, zużytej elektroniki, starego i uszkodzonego sprzęt AGD  i innych śmieci.

Z tej okazji zarządca zbiornika, czyli Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie na terenach których leży sztuczny zbiornik, organizują po raz kolejny akcję sprzątanie śmieci.

Odbędzie się ona niestety znowu w środku tygodnia, w środę 24 czerwca. Organizatorzy zapraszają mieszkańców do przyłączenia się do niej. Zbiórka o godzinie 9:00 pod biurem zapory (Świnna Poręba 247).

Szkoda, że takiej akcji nie zaplanowano na przykład w weekend, kiedy więcej osób ma wolne.... No ale cóż...

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Olo 2020-06-04 12:58
Już się rozpędziłem do pisowskiej firmy sprzątać po syfiarzach. Już mnie tam widzicie jak biegnę i sprzątam.
Cytować
+9 #2 Wadowiczanin 2020-06-04 14:12
A Dno kiedy będziecie sprzątać??? Bo wszystko pieknie wygląda jak jest zalane
Cytować
+11 #3 Wika 2020-06-04 14:57
Moim zdaniem dopóty nad Jeziorem nie będzie kamer, tak długo idioci będą bezkarni, brzegi będą pełne reklamówek z wyrzuconymi odpadkami, a po wodzie będą pływać butelki, puszki... Głupota i bezmyślność zaczyna królować w naszej ojczyźnie. Niestety...
Cytować
+3 #4 ola 2020-06-04 18:33
wiekszosc tych smieci nanosi skawa i doplywy od brudasow z gor
Cytować
0 #5 Ania 2020-06-05 11:49
Dlaczego w czasie czyszczenia nie usunięto drzew leżących na dnie jeziora?
Cytować
0 #6 KONWALIA 2020-06-05 18:59
WSTYD BYŁAM 2 DNI TEMU NAD JEZIOREM NIE JEST STRASZNIE ŻLE ALE WSTYD ŻE LUDZIE POZOSTAWIAJĄ TAKI BRUD PO SOBIE.NAJLEPIEJ BYŁOBY ZAMONTOWAĆ KAMERY I SYPAĆ MANDATAMI A PIENIĄŻKI BYŁYBY NA ZAGOSPODAROWANI E TERENU DLA GOPR ITP.TEREN PIĘKNY
Cytować
0 #7 grinder 2020-06-11 14:31
A może by tak akcję 'nie śmiecenia'? To tak lekko napisano - akcja sprzątania - obudźcie się, pierw należy naśmiecić aby coś trzeba było sprzątać. Te śmieci nie spadają z nieba, to zwyczajni ludzie je generują i wyrzucają - Wasi sąsiedzi, bracia, siostry, Wasze dzieci, wnuki, siostrzeńcy i bratanice...
Cytować
+1 #8 Byrek 2020-06-11 14:33
Kary za wyrzucenie jednego śmiecia byle gdzie, powinny być SUROWE. Po pierwsze grzywna finansowa, po drugie prace społeczne.
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.