Piękna majowa pogoda powoduje, że na beskidzkich szlakach tłumnie pojawili się turyści. Niestety spo
Drukuj
Turyści chyba się zbyt mocno wyluzowali. Wciąż obowiązuje reżim sanitarny

Piękna majowa pogoda powoduje, że na beskidzkich szlakach tłumnie pojawili się turyści. Niestety spora grupa z nich zapomina, że w naszym kraju ciągle obowiązuje reżim sanitarny związany z epidemią koronawirusa.

20 kwietnia  rząd złagodził ograniczenia związane z epidemią  koronawirusa, zniesiony został m.in. zakaz wchodzenia do lasów, czy terenach zielonych: parkach, zieleńcach, promenadach, bulwarach czy plażach.

Zniesienie zakazu a także piękna pogoda, spowodowały, że w weekend na szlakach w rejonie Leskowca i Beskidu Małego panuje spory ruch zarówno pieszych jak i rowerowy. Niestety spora cześć z wypoczywających zapomina, że nadaj obowiązują procedury sanitarne i trwa epidemia koronawirusa.

Jak informują nas czytelnicy, wolna amerykanka panuje między innymi przy Schronisko PTTK Leskowiec im. prof. Czesława Panczakiewicza, gdzie nadal zawieszone są noclegi, jednak gospodarze od kilku dni wydają posiłki i napoje na wynos. Wyłączone z użytku i ogrodzone taśmami według wymogów są miejsca do siedzenia. Niektórzy chyba się nieco zbyt wyluzowali, bo niestety nie przeszkadza im tutaj tłumnie siedzieć, jeść i pić, bez zachowywania jakiegokolwiek dystansu a także bez wymaganego zasłaniania ust i nosa.

Niestety słabo to rokuje zwłaszcza w obliczu zapowiadanej kolejnej fali epidemii zapowiadanej przez ministra zdrowia. Przypomnijmy, że do tej pory w Polsce odnotowano 16 206 zakażonych koronawirusem, 5816 osób zostało wyleczonych, zaś 803 osoby zmarły.

W powiecie wadowickim odnotowano do tej pory 15 przypadków zakażenia, jedna z osób zmarła. Kwarantanną w naszym powiecie objętych jest obecnie 356 osób

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Hobby:

W remizie w Izdebniku znowu poleje się krew. Tym razem dla strażaka Tomka

Po raz XXI Rajd Wagabundy. W tym roku nietypowy

Sympatycy żeglarstwa tworzą ciekawą inicjatywę na ziemi wadowickiej

Tak tutaj zachęcają dzieci do czytania

Jest przetarg na opracowanie koncepcji programowej VeloSkawa od Podolsza do Ponikiewki