Piękna majowa pogoda powoduje, że na beskidzkich szlakach tłumnie pojawili się turyści. Niestety spo
Turyści chyba się zbyt mocno wyluzowali. Wciąż obowiązuje reżim sanitarny

Piękna majowa pogoda powoduje, że na beskidzkich szlakach tłumnie pojawili się turyści. Niestety spora grupa z nich zapomina, że w naszym kraju ciągle obowiązuje reżim sanitarny związany z epidemią koronawirusa.

20 kwietnia  rząd złagodził ograniczenia związane z epidemią  koronawirusa, zniesiony został m.in. zakaz wchodzenia do lasów, czy terenach zielonych: parkach, zieleńcach, promenadach, bulwarach czy plażach.

Zniesienie zakazu a także piękna pogoda, spowodowały, że w weekend na szlakach w rejonie Leskowca i Beskidu Małego panuje spory ruch zarówno pieszych jak i rowerowy. Niestety spora cześć z wypoczywających zapomina, że nadaj obowiązują procedury sanitarne i trwa epidemia koronawirusa.

Jak informują nas czytelnicy, wolna amerykanka panuje między innymi przy Schronisko PTTK Leskowiec im. prof. Czesława Panczakiewicza, gdzie nadal zawieszone są noclegi, jednak gospodarze od kilku dni wydają posiłki i napoje na wynos. Wyłączone z użytku i ogrodzone taśmami według wymogów są miejsca do siedzenia. Niektórzy chyba się nieco zbyt wyluzowali, bo niestety nie przeszkadza im tutaj tłumnie siedzieć, jeść i pić, bez zachowywania jakiegokolwiek dystansu a także bez wymaganego zasłaniania ust i nosa.

Niestety słabo to rokuje zwłaszcza w obliczu zapowiadanej kolejnej fali epidemii zapowiadanej przez ministra zdrowia. Przypomnijmy, że do tej pory w Polsce odnotowano 16 206 zakażonych koronawirusem, 5816 osób zostało wyleczonych, zaś 803 osoby zmarły.

W powiecie wadowickim odnotowano do tej pory 15 przypadków zakażenia, jedna z osób zmarła. Kwarantanną w naszym powiecie objętych jest obecnie 356 osób

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+25 #1 Adam 2020-05-11 11:08
Powiem krótko: Pojebanych w żadnym kraju nie brakuje !
Cytować
+25 #2 ale zaraz 2020-05-11 12:00
ale zaraz jak jest tak źle to dlaczego otwarto wielkie galerie handlowe, zostawcie lasy w spokoju!!! też byłam na Leskowcu ludzie trzymają się w grupach z rodziną z którą poszli na wycieczkę. Zdrowie psychiczne i fizyczne też jest ważne. Jak ktoś nie chodzi po górach to nie zrozumie. To niech siedzi przed telewizornią.
Cytować
+2 #3 Szymonek 2020-05-11 12:16
Tak zapowiadane jest kolejny przypływ fali gównoepidemi!! Tak napewno haha!!! Jakie to państwo jest zj...ne a raczej Ci co nim rządzą!!!! Samo to że nawet w lesie czy w górach znajdzie się jaki s konfident co pod...li że ludzie nareszcie zachowują się jak ludzie a nie jak lalki przebieranki, ten co donosi o takich sprawach to żeby mu język wypażyło za takie donoszenie!!! Banda idiotów
Cytować
+11 #4 Iza 2020-05-11 12:32
Nie ma zadnej epidemi!!!
Cytować
+4 #5 Remus 2020-05-11 12:46
Reżim jest tylko nie sanitarny ale polityczny ,dyktatora Kaczyńskiego.Lu dzie jesteście już w pułapce.Obejrzy jcie na FB relacje z Warszawy.Wpiszc ie sobie w wyszukiwarce na FB profile chdwp tv lub wolne-media.pl to zobaczycie w jakim reżimie policyjnym żyjecie.
Cytować
+4 #6 Remus 2020-05-11 13:06
https://www.facebook.com/wolnemediapl/videos/239975043895480/
Cytować
+3 #7 Remus 2020-05-11 13:07
https://www.facebook.com/110997162831584/videos/229758581659795/
Cytować
+10 #8 Turystka 2020-05-11 17:38
Bylam w sobotę i ludzie nie korzystali z ławek i stolików.Wszysc y starali się trzymać dystans.
Kazdy miał koc itp i rozkladali sie co parę metrów.
Cytować
+3 #9 Remus 2020-05-12 10:15
Jak wyłączyć górników że strajków i protestów? Szumowski to cwany lisek, a plan Pierwszego Medyka się spodobał rządzącym i działa.

Górnicy od dłuższego czasu planowali udział w protestach przeciwko rządowi PiS. Żaden rząd nie lubi protestów na ulicach, szczególnie obawia się tych, w których udział biorą górnicy. To już często nie przelewki. PiS zmuszone by było użyć bardziej wyrafinowanych metod pacyfikacji.

A przecież jeszcze nie tak dawno Beata Szydło zapewniała Polaków, że Prawo i Sprawiedliwość nie jest Partią, która by wysłała Policję przeciwko strajkującym czy protestującym…

Plan Szumowskiego jak wyłączyć „bezobjawowo” górników ze strajków i protestów jest banalny.
"– Poprosiłem o wzmocnienie kontroli sanitarnej na Śląsku." – przekazał Szumowski.
Zaapelował do górników i ich rodzin, by w najbliższym czasie pozostali w domach.

Numer był na tyle bystry, że rządzącym się spodobał a Szumowski zapowiedział, że Polacy tak się rozpasali poluzowaniem obostrzeń, iż niewykluczone jest „podkręcenie śruby” w „niektórych regionach” i kolejne „bezobjawowe” wyłączanie „nadgorliwych Polaków”.

Czyli, wystarczy teraz jechać w region, gdzie może dojść do eskalacji niezadowolenia społecznego, wykonać masowe testy a następnie „POPROSIĆ” aby te grupy społeczne z rodzinami pozostały w domach. Przecież to się musi udać.

Dalszy komentarz w tej sprawie jest zbędny.
Cytować
+3 #10 uilt 2020-05-12 13:24
do kapusia: jak Ci nie pasuje - siedź w domu przed TV !!!
Poco tam poszedłeś ?
Można się było spodziewać, że ludzie będą, bo to stałe miejsce niedzielnych wypraw.
Posiłki tam sprzedają, to jak je mieli jeść ? na stojąco z maską na twarzy ???
Cytować
+3 #11 kupa smiechu 2020-05-15 12:08
Kto jeszcze wierzy w ta rzadowa oraz falszywa "pandemie" oszustow i w tego zlego "wirusa" sam sobie szkodzi!!!
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.