Coraz więcej osób prywatnych szyje w domach maseczki wielorazowego użytku dla mieszkańców, które ma
Szyją maseczki, rozdają wśród mieszkańców

Coraz więcej osób prywatnych szyje w domach maseczki wielorazowego użytku dla mieszkańców, które mają ich zabezpieczyć w czasie epidemii koronawirusa. Ostatnio trafają one m.in. dla petentów wadowickiego magistratu czy do seniorów w gminie Brzeźnica.

We wtorek (7.04) w siedzibie Urzędu Miejskiego w Wadowicach przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Wadowice na czele z panią prezes Stowarzyszenia LGD „Wadoviana”  Dorotą Balak  przekazały  na ręce kierownika Wydziału  Zarządzania  Kryzysowego Beaty Mamcarczyk bezpłatnie 500 sztuk własnoręcznie uszytych maseczek, które trafią do mieszkańców gminy Wadowice.

Otrzymają je w pierwszej kolejności osoby, które są zmuszone do załatwienia pilnej (nie cierpiącej zwłoki)  sprawy w wadowickim magistracie.

Podobną akcję z inicjatywy mieszkanek zorganizowano także w gminie Brzeźnica, gdzie szyje się i rozdaje maseczki dla seniorów powyżej 60 roku życia.

Każda osoba w tym wieku otrzyma od nas taka maskę . Udało nam się uzyskać materiału na ponad 1000 masek. Potrzebujemy wsparcia w zakupie gumek. Jedno opakowanie kosztuje 20 złotych i wystarcza na 60 masek potrzebujemy jeszcze środki na ok 10 opakowań kilka opakowań już zostało zapłacone z zebranych pieniążków – informują nas organizatorzy akcji.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+11 #1 Maciej 2020-04-08 18:47
Tomicki KOLMAR także wspiera mieszkańców, firma znana z produkcji mebli, postanowiła rozszerzyć swój asortyment produktów. Ze względu na rozprzestrzenia nie się wirusa SARS-CoV-2 rozpoczęła szycie maseczek bawełnianych wielokrotnego użytku.

Kilkaset pierwszych sztuk już trafiło BEZPŁATNIE do urzędu, instytucji, banków, kontrahentów firmy oraz mieszkańców Tomic.

Każdy z mieszkańców zainteresowany bawełnianymi maseczkami może odebrać je w siedzibie firmy Kolmar w Tomicach
Cytować
+7 #2 Sołtys 2020-04-08 22:00
Wspaniały gest. Oby więcej takich. Pozdrawiam
Cytować
+6 #3 A 2020-04-09 06:49
Bardzo dziękuję! Myślę że nie tylko w swoim imieniu.
Cytować
+2 #4 Cekawy 2020-04-09 13:50
To wkoncu sołtys samozwańczy darczyńca w Brzeznicy czy jednak mieszkanki? ... To takie pytanie retoryczne bo trzeba mieć dużo tupetu aby tak kłamać
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.