W związku z epidemią koronawirusa, Lasy Państwowe wprowadzają do 11 kwietnia tymczasowy zakaz wstępu
Przez epidemię, do 11 kwietnia bezwzględny zakaz wstepu do lasów

W związku z epidemią koronawirusa, Lasy Państwowe wprowadzają do 11 kwietnia tymczasowy zakaz wstępu do lasów.

W Polsce obowiązuje wprowadzony przez rząd stan epidemii. Do świąt wielkanocnych przedłużono zamknięcie wszystkich placówek oświatowych i uczelni. Zamknięte są również galerie handlowe, sklepy (z wyjątkiem spożywczych, aptek, pralni i drogerii). Rząd nakazuje siedzenie w domu, aby nie narażać się na ryzyko zarażenia koronawirusem. Niestety liczba osób zakażonych ciągle rośnie": w całej Polsce odnotowano 3266 takich przypadków. 65 osób zmarło.

W piątek (3.04) Ministerstwo Środowiska poinformowało o kolejnych obostrzeniach. W związku z epidemią i troską o zdrowie i bezpieczeństwo obywateli, Lasy Państwowe wprowadziły tymczasowy zakaz wstępu do lasów do 11 kwietnia włącznie. Parki Narodowe pozostają zamknięte.

Niestety, ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe – poinformowało Ministerstwo Środowiska w swoim komunikacie.

Zakaz będzie egzekwowała Straż Leśna i Straż Parków Narodowych.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 henry49 że 2020-04-03 21:19
Te biedne wydeptane lasy ,połamane drzewa(
krzaki ptaki w lęgowiskach wystraszone
Zwierzaki to samo nareszcie odetchną.
Cytować
+4 #2 d3 2020-04-04 07:02
Bardzo zła decyzja. Wchodzi wiosenne słońce. Jego promienie są szalenie ważne (bardziej niż większości się wydaje) Nie będę opisywał procesów takich jak powstawanie metabolitu 25OH To wszystko sporo wpływa na nasza od[censored]ść. Podnosi ją w najlepszy możliwy sposób. Teraz powinniśmy mieć ta od[censored]ść największą jak się da. Nasi "fachowcy jednak zabraniają wyjś na słońce. Z żoną możemy razem leżeć w łóżku w "mrokach mieszkania" a nie możemy iść razem nawet w odstępach ścieżką przez las w słoneczku. To tylko nie racjonalność, głupota, czy może już celowe działanie przeciw nam . Dlaczego przeciw nam? Niech każdy sam pomyśli. Opowieści typu że w lesie mogą być skupiska ludzi są chybione, bo kto chodi i ma własny rozum to wie, że w naszym rejonie jest mnóstwo miejsc gdzie jest w miarę pusto.
Cytować
+6 #3 Eterna 2020-04-04 07:02
Raj dla myśliwych. Bo im nikt wchodzenia do lasu nie zakazał...
Cytować
+5 #4 d3 2020-04-04 08:02
Cytuję Eterna:
Raj dla myśliwych. Bo im nikt wchodzenia do lasu nie zakazał...

Oni i urzędnicy Watykanu zawsze maja jakieś uprzywilejowani e w naszej krainie
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.