Niestety z powodu epidemii koronawirusa, tegoroczne Święta Wielkanocne będą mocna różnić się od p
Papieskie muzeum zaprasza na wicie palm. Tym razem wirtualne...

Niestety z powodu epidemii koronawirusa, tegoroczne Święta Wielkanocne będą mocna różnić się od poprzednich, podobnie jak przygotowania do nich. Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II zaprasza na warsztaty wicia palm wielkanocnych. Tym razem wirtualne...

Przymusowe siedzenie w domu wymuszone epidemią koronawirusa musi oznaczać nudy! Mimo, że Święta Wielkiej Nocy będą w tym roku wyglądać inaczej niż zwykle, to warto pamiętać o tradycjach. Jedną z nich jest wicie palmy symbolizującej wjazd Jezusa do Jerozolimy.

Już w piątek (3.03) o godzinie 12:00 Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła zaprasza na wspólne wicie palm, tym razem niestety wirtualne,  prosto z salonu Wojtyłów! Spotkanie poprowadzi Kasia Lubojańska – edukatorka w papieskim muzeum.

Do stworzenia wielkanocnej palmy potrzebne będą (więc warto je przygotować...):

- kijek wierzbowy lub zwykły patyk,
- zielone gałązki, np. bukszpan, barwinek, cyprys, gałązki borówki, itp. (co tylko uda Wam się zdobyć)
- gałązki bazi, suszone trawy
- kolorowe bibuły
- kolorowe wstążeczki,
- sznurek lub drucik florystyczny,
- nożyczki

Muzeum ogłasza również konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną, szczegóły już w piątek (4.04) na Facebooku placówki.

Warsztaty do obejrzenia TUTAJ:
 

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.