W Kalwarii Zebrzydowskiej uroczyście otwarto dla dzieci i młodzieży skatepark. Obiekt w sąsiedztwie "
Jak zapowiadali, tak zrobili. W Kalwarii otwarto skatepark

W Kalwarii Zebrzydowskiej uroczyście otwarto dla dzieci i młodzieży skatepark. Obiekt w sąsiedztwie "Orlika" to pomysł mieszkańców, któremu przyklasnęły władze miasta.

W czwartek (28.11) w Kalwarii Zebrzydowskiej uroczyście otwarto skatepark, z którego już korzystają dzieci i młodzież. Symbolicznego przecięcia biało-czerwonej wstęgi dokonali burmistrz Augustyn Ormanty, przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Janusiewicz, poseł Filip Kaczyński,  małopolski wicekurator oświaty Halina Cimer, inicjator budowy Piotr Błachut, a także synowie drugiego z inicjatorów Krzysztofa Oleksego.  Poświęcenia obiektu dokonał ksiadz proboszcz parafii św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej Wiesław Cygan.

Zakres prac przy skateparku obejmował splanowanie części terenu przewidzianego pod inwestycję, wykonanie płyty żelbetowej wraz z przeszkodami skateparku, utwardzenie terenu, budowa ścieżki rowerowej oraz  montaż lamp hybrydowych oświetlających obiekt. Inwestycję zrealizowała firma TECHRAMPS Sp. z o. o., która specjalizuje się w budowie tego typu obiektów. Wartość robót budowlanych według  umowy wyniosła 762 tysięcy złotych. Śmiało można powiedzieć, że nowy skatepark jest najnowocześniejszym i największym tego typu obiektem w okolicy.

Przypomnijmy, że historia budowy skateparku sięga listopada 2015 roku, kiedy  grupa mieszkańców  na ręce burmistrza Augustyna Ormantego złożyła wniosek  o budowę w Kalwarii takiego obiektu. Inicjatorzy, czyli Piotr Błachut i Krzysztof Oleksy, członkowie Zarządów Osiedli nr 1 i 2, dołączyli listę poparcia, zbierając około 350 podpisów. Od samego początku ich inicjatywa zyskała poparcie włodarza.  W marcu 2016 roku, w zaledwie po trzech miesiąc od złożenia wniosku o budowę skateparku,  rozpoczął się etap projektowania, rozpoczęto prace nad opracowaniem dokumentacji oraz prowadzono sprawy związane z uzyskaniem pozwoleniem  na budowę, przygotowano projekt budowlano-wykonawczy. W następstwie czego wykonano: projekt budowlany, kosztorys inwestorski, przedmiar robót, specyfikacje techniczną. Wspólnie z inicjatorami ustalono iż nowy obiekt powstanie w Kalwarii Zebrzydowskiej w bezpośrednim sąsiedztwie „Orlika” tym samym teren ten będzie miał okazję by stać się miejscem gdzie dzieci i młodzież w jednym miejscu będą mogły aktywnie spędzać wolny czas. Burmistrz przygotowując projekt budżetu gminy na 2017 rok wpisał jako zadanie inwestycyjne właśnie budowa skateparku. Jednak w kolejnych latach ogłoszony przetarg przewyższał kwotę jaka została zabezpieczona  na ten cel, tak też było w czerwcu tego roku. Stąd włodarz zwrócił się do radnych o dodatkowe środki. I udało się.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.