LGD „Wadoviana” zainaugurowała bezpłatne warsztaty z szycia. Dzięki niemu panie w Ponikwii, Wysoki
To się nazywa recykling! Tworzą fajne rzeczy z odpadów!

LGD „Wadoviana” zainaugurowała bezpłatne warsztaty z szycia. Dzięki niemu panie w Ponikwii, Wysokiej i Zawadce tworzą oryginalne i niepowtarzalne rzeczy z odpadów.

Dzięki pozyskanej dotacji LGD „Wadoviana” Urząd Miejski w Wadowicach zainaugurował bezpłatne warsztaty z szycia, pod nazwą „Upcykling czyli ekoszycie - cykl wydarzeń dla mieszkańców gminy Wadowice”. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, w każdej z trzech miejscowości gminy: Ponikwii, Wysokiej i Zawadce. Każda z grup obejmuje 10 pań, które pełne determinacji i entuzjazmu tworzą oryginalne i niepowtarzalne rzeczy.

Czuwa nad nimi Wanda Sarapata – z wykształcenia projektantka ubioru, właścicielka marki WA.sarapata, tworząca od kilku lat torby, plecaki i akcesoria. To ona wprowadza uczestniczki w tajniki sztuki krawieckiej, przemycając ciekawostki potrzebne i przydatne na co dzień.

Dzięki warsztatom powstały jak do tej pory woreczki z firanek oraz torby na zakupy. Zgodnie z celem przyświecającym projektowi – stworzenia designerskich ubrań i akcesoriów, wykorzystując do tego niepotrzebne już materiały, nadając im drugie życie. Uczestniczki własnoręcznie, przy pomocy maszyny do szycia przekształcają materiały z odzysku w prawdziwe, unikatowe przedmioty użytkowe – informuje Urząd Miejski w Wadowicach.

Panie dopiero się rozkręcają. Przed nimi jeszcze 5 tygodni intensywnej, a zarazem dającej mnóstwo satysfakcji i radości pracy.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.