Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zapowiada 6,5 kilometra tras rowerowych w ciągu najbliższych dwóch
Burmistrz Kaliński zapowiada 6,5 kilometra tras rowerowych w Wadowicach

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zapowiada 6,5 kilometra tras rowerowych w ciągu najbliższych dwóch lat: wzdłuż obwodnicy, za Maspeksem, ulicami Legionów, Lwowską, Putka i Zegadłowicza. To pomysł zaplanowany jeszcze za jego poprzednika. Zobaczcie mapkę.

W sierpniu ubiegłego roku były już burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski podpisał umowę na budowę ścieżek rowerowych wzdłuż obwodnicy miasta z firmą Probud z Żywca. Stanowi to jeden z etapów gruntownej przebudowy komunikacyjnej Wadowic, na którą gmina Wadowice pozyskała wtedy 13 milionów złotych z funduszy Unii Europejskiej.

Za ponad rok rowerem pojedziemy obwodnicą, Legionów w stronę Skawy, poprzez rondo Okulickiego, Putka i Zegadłowicza. Jednocześnie powstaje ścieżka rowerowa za Maspexem (którą robi już firma Strabag), ścieżka rowerowa na ulicy Granicznej – cieszył się wtedy burmistrz Klinowski.

Zobacz: Będą ścieżki rowerowe wzdłuż wadowickiej obwodnicy

Mija ponad rok i wygląda na to, że aktualny włodarz Bartosz Kaliński trzyma rękę na pulsie w tej sprawie, o o czym poinformował pochwalił się na swoim Facebooku.

Zbliżamy się do końca projektowania oraz uzyskiwania pozwoleń i na wiosnę przyszłego roku rozpoczynamy długo wyczekiwaną inwestycję. Łącznie to ponad 6,5 kilometra ścieżek dla rowerzystów za blisko 9 milionów złotych. Prace będą prowadzone w dwóch etapach – napisał Bartosz Kaliński.

Włodarz zaprezentował mapkę nowych tras rowerowych. Szkoda, że nie wliczył do tego wyremontowanej za poprzednika ulicy Fabrycznej, tak w sumie będąca  jedynym ciąg ulicznym w Wadowicach, który ma wydzielony specjalny pas dla rowerów... Mapka zaplanowanych tras wygląda tak:

 

 

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+12 #1 Antoś 2019-09-19 13:56
Czytam dziwkę 24 w tym samym temacie i myślę, że Goebbels by się jeszcze sporo od pryszcza mógł nauczyć ;)
Cytować
+21 #2 M. 2019-09-19 13:57
Może być. Ale najbardziej by się przydała trasa wzdłuż Skawy z Wadowic do dworku w Graboszycach, bo potem jest już ścieżka dla rowerów do Zatora.
Cytować
+9 #3 Mieszkaniec Gminy 2019-09-19 13:59
Kogo obchodzi co on zapowiada? Przecież już wiemy ile takie zapowiedzi są warte.
Cytować
+18 #4 Tatap 2019-09-19 14:00
Super, ścieżki powstaną wzdłuż dróg które już takowe posiadają + ważniejsze byłoby przedłużenie ścieżki w stronę Suchej i w stronę Zatora, skąd można już dojechać do Krakowa i Oświęcimia
Cytować
+14 #5 mieszkanka 2019-09-19 14:08
tak będą te ścieżki jak wyczyszczone rowy i rzeka koło Muzeum Zegadłowicza .jak to jest że na pierdoły to są pieniądze a żeby pomóc mieszkańcom którzy płacą za coś podatki to niema
Cytować
+21 #6 WADOWICZANIN 2019-09-19 14:14
Kalinski obiecał ścieżkę rowerowom na zaporę Swinej Porębie tego roku od maja ruszy budowa nic z tego niema taki wlodarz może się pochwalić tylko rondelkiem na Błoniach i podwyżkom śmieci na 14 zł od osoby.
Cytować
-2 #7 Samo Ramo 2019-09-19 14:34
Cytuję mieszkanka:
tak będą te ścieżki jak wyczyszczone rowy i rzeka koło Muzeum Zegadłowicza .jak to jest że na pierdoły to są pieniądze a żeby pomóc mieszkańcom którzy płacą za coś podatki to niema

"Wy gnoje -śmiecicie, zaśmiecacie, nieroby i wszystko chcecie żeby po was sprzątać, sami posprzątajcie zaśmierd... one gno... wadowickie"

Cytuję WADOWICZANIN:
Kalinski obiecał ścieżkę rowerowom na zaporę Swinej Porębie tego roku od maja ruszy budowa nic z tego niema taki wlodarz może się pochwalić tylko rondelkiem na Błoniach i podwyżkom śmieci na 14 zł od osoby.

Przy takich gnoj.. jak wadowiczanie to nawet 10 € od osoby jest za mało!!! :D :lol:
Cytować
+2 #8 Konio 2019-09-19 18:47
Niech Mateusz k nie myśli o ścieżkach rowerowych i nie opowiada bo dzięki temu Baranowi Wadowice cofnelo się 15 lat wstecz A przejazd z Radoczy do Kleczy zajmuje 60 min Gdzie obwodnica bo widocznie zapomnial ze nie każdy jak on ma czas na jazde rowerem
Cytować
+1 #9 pfff 2019-09-19 19:41
Gruby wałek wieśniaka z łączan

Za tą kwotę w klw robią kilka inwestycji a tu spacerniak 6.5 km oj oj co tu sie wyprawia :o
Cytować
+8 #10 Magdalena 2019-09-19 20:25
Wybory się zbliżają! Prezes przyjeżdża! Kiełbasa wyborcza! Czcze obietnice!
Cytować
-12 #11 Anonim 2019-09-19 20:53
Do pfff
Sam. Jesteś wieśniak!!! Coś chłop robi i interesuje się mimo to że sam nie ma lekko a poza tym same debile tylko go krytykuja
Nikt inny nie zrobił przez taki krótki czas jak On... Niech rządzi i służy ludzi jak najdłużej....a poprzedniczki niech się uczą bo tylko tyle mogą już zadziałać. Tylko pod siebie brali i chapali... A Bartek chłop normalny pOooDro wsioki
Cytować
+8 #12 pfff 2019-09-19 21:33
Chetnie zacytuje twoją wypowiedź frajerze bo aż głowa moli znajdź mur i rozbiegnij się idioto!
po kolei
Cytat:
Coś chłop robi i interesuje się mimo to że sam nie ma lekko a poza tym same debile tylko go krytykuja
Gówno chłop robi do pracy nie przychodzi obietnic dla 8k cwoków nie spełnia
Co do krytyki poprzednik który naprawdę coś zrobił był krytykowany za wszystko nawet za jazdę na rowerze A ty pierdolisz o jakimś hejtcie gdzie masz hejt bo ktoś ci prawdę pajacu pisze
Cytat:
Nikt inny nie zrobił przez taki krótki czas jak On
DOkładnie z tym się zgodzę nikt inny takiego syfu w tak krótkim czasie i przekrętów nie zrobił przebił nawet caryce .
Problemy ze śmieciami zakłamana podwyżka
Problemy tak naprawdę ze wszystkim bo wieśniak nie zarządza miastem tylko wałki robi
Wszędzie syf i dramat ale prawdy napisać nie można bo hej idz do pieprza frajerze
Bo tu sciemy nikt ci nie kupi

Ten ciul jeszcze nic dla miasta nie zrobił po za żenada i taka prawda
Cytować
+6 #13 A 2019-09-20 07:45
ścieżka rowerowa na rondzie przy Podhalaninie, będzie się działo!
Cytować
+1 #14 obserwator 2019-09-20 09:18
Projektować ścieżki rowerowe przy głównych szlakach komunikacyjnych miasta , na których ciągle tworzą się korki to chyba nie za dobry pomysł. Gdzie bezpieczeństwo?
Cytować
0 #15 mieszkanka 2019-09-20 11:09
samo ramo a ty to jesteś gnój z Wadowic czy z AMRYKI
Cytować
+1 #16 Aaaaa 2019-10-05 11:29
Już dawno powinny być takie ścieżki. Nic się nie robi w tych Wadowicach. Brak koszy, chodniki trawą zarastają. Kpina. Żadnych nowych inwestycji. Strefa ekonomiczna w takim miejscu że siłą rzeczy nie ma miejsca na nowe zakłady. Żadnych marketów. Na większe zakupy do Oświęcimia lub dalej trzeba jechać. Kpina
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.