Od kilku dni w siedmiu punktach na terenie Doliny Karpia oraz w jednym punkcie u partnera słowackiego dz
W Dolinie Karpia uruchomiono wypożyczalnie rowerów

Od kilku dni w siedmiu punktach na terenie Doliny Karpia oraz w jednym punkcie u partnera słowackiego działają niekomercyjne wypożyczalnie sprzętu rowerowego. Dysponują w sumie kilkudziesięcioma rowerami.

Świetna sprawa dla miłośników dwóch kółek. Od kilku dni w siedmiu punktach na terenie Doliny Karpia oraz w jednym punkcie u partnera słowackiego działają niekomercyjne wypożyczalnie sprzętu rowerowego utworzone w ramach realizacji mikroprojektu „Rowerem po Dolinie Karpia”, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG V-A Polska-Słowacja 2014-2020 oraz z budżetu państwa.

Każdy z punktów został wyposażony w dziesięć rowerów trekkingowych (pięć damskich oraz pięć męskich), dziesięć zapięć rowerowych oraz dwa siodełka dla dzieci. Przy każdym punkcie znajduje się stojak rowerowy z tablicą informacyjną, na której można znaleźć telefon kontaktowy do pracownika wypożyczalni.

"Oczywiście nasze rowery można wypożyczać również w weekendy, dlatego serdecznie zachęcamy do aktywnego wypoczynku i wycieczek po naszej malowniczej Dolinie Karpia" - zachęcają w Urzędzie Gminy Tomice.

Rowery można wypożyczyć w punktach w Osieku, Polance Wielkiej, Przeciszowie, Zatorze, Żabokrekach. Znajdują się one też w miejscowościach powiatu wadowickiego: Tomicach, Brzeżnicy i Spytkowicach.

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.